Kazanan tarafa davet

Domino's Birleşik Krallık'tan renkli bir işe alım kampanyası.

28.09.2022 - 09:59 | Sencer Uçar

Kazanan tarafa davet

Dünya Kupası ve ardından gelecek Noel vesilesiyle Birleşik Krallık ve İrlanda’da 10 bin kişiyi işe almaya hazırlanan Domino’s, yeni reklam filminde futbol tribünlerinin coşkusunu restoranlarına taşıyor.

Domino’s çalışanlarının futbol tezahüratlarını markaya uyarladığı filmde çalışma adaylarına kazanan tarafa katılma çağrısı yapılıyor. One Green Bean imzalı filme sürpriz bir isim, eski bir Domino’s çalışanı olan İngiltere Kadın Milli Futbol Takımı oyuncusu Lucy Bronze da eşlik ediyor.

Ekonomik koşulların pek parlak olmadığı Birleşik Krallık’ta gelirini artırmak isteyenlerin seçeneklerinden biri de ek iş. Domino’s’un araştırmasına göre, insanların yüzde 28’i ek iş arayışında. Esas işin ya da aile hayatının ek iş nedeniyle engellenmemesi de öncelikler arasında yer alıyor. Kampanya için Lucy Bronze’un seçilmesinin ardında da bu nedenler bulunuyor. Zira Bronze Domino’s’ta çalıştığı yıllarda üniversite eğitimine ve futbol kariyerine devam etmiş birisi.

Dünya Kupası ve Noel etkisiyle restoranlarının günde 10 milyon pizza hazırlayacağını öngördüklerini söyleyen Domino’s Pizza Group Birleşik Krallık CMO’su Sarah Barron, sektörde işe alımın kolay olmadığını belirterek, “İnsanların bildiği ve sevdiği bir marka olduğumuz için çok şanslıyız. Markamızın gücünden faydalanarak, insanların aynı zamanda Domino’s’ta çalışma ihtimalini de değerlendirmelerini istedik. Yeni pozisyonlar için işe alım yapacağımızı yaratıcı bir yolla gösterdik” yorumunda bulundu.

KÜNYE

  • Reklamveren: Domino's Birleşik Krallık & İrlanda
  • Reklam Ajansı: One Green Bean
Kaynak: LBBOnline

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.