MediaCat

Kaşlar anlatmaya yeter

McDonald’s’tan burgersiz restoransız, etkileyici bir kampanya.

Kaşlar anlatmaya yeter

McDonald’s’ın Birleşik Krallık’ta yayına giren yeni reklam filminde restoranlarından ya da burgerlerinden hiçbir iz yok. Onun yerine, çifter çifter kalkan kaşlar yani markanın altın kemer logosu var.

Yaratıcı süreçleri Leo Burnett’in, yönetmenliğini Edgar Wright’ın üstlendiği  “McDonald’s İster Misin?” adlı filmde ofiste bilgisayar ekranına yapışan M harfli notun hemen ardından kalkan bir çift kaş, ofisteki tüm kaşları akıma dahil ediyor. Kaşlardan aldığı daveti mutlulukla kabul eden kaşlar diğerlerini tetiklerken, ofisten taşan kalabalık tahmin etmenin hiç de zor olmadığı o adrese doğru yola koyuluyor.

İlerleyen dönemde kampanyanın insanların arkadaşlarını kaşlarıyla McDonald’s’a davet edeceği Instagram ve Snapchat lensleriyle devam etmesi de olasılıklar dahilinde.

McDonald’s ve Leo Burnett önceki yıllarda da altın kemerin ne denli güçlü olduğunu gösteren iki açıkhava kampanyasına imza atmış, tüketiciye önce adsız logosuz ilanlarla seslenmiş sonra da altın kemerin yarısıyla evlere uzanmıştı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.