MediaCat

Karim Rashid imzalı 3M ürünleri Good Design ödülü aldı

Dünyaca ünlüendüstriyel tasarımcı Karim Rashid’in, 3M’in ofis ürünleri Post-it ve Scotch markaları için tasarladığı yeni ürünler Good Design’da ödül aldı.

Karim Rashid imzalı 3M ürünleri Good Design ödülü aldı

Dünyaca ünlüendüstriyel tasarımcı Karim Rashid’in, 3M’in ofis ürünleri Post-it ve Scotch  markaları için tasarladığı yeni ürünler Good Design’da ödül aldı.

3M ofis ürünlerinden, Türkiye’de de satışı olan Scotch® Karim Rashid Bant Kesici ve Post-it Çakıl Taşı Karim Rashid Masa Seti, 48 ülkeyi geride bırakarak dünya çapında en iyi tasarım ödülünün sahibi oldu. 

Good Design tasarım yarışmasında, tasarımların işlevsellik ruhunun yanı sıra teknik özellikleri ve tüketiciye sağladığı fayda ile 25 ayrı kriterde birçok tasarım değerlendirildi. 1950 yılından bu yana yapılan bu organizasyon, çok saygın bir üne sahip. Dünya çapında, 48 ülkeden dizayn endüstrisinin önde gelen firmalarının katıldığı bu yarışmanın jürisi, Los Angeles’ta buluşarak grafik ve tasarım dallarında ürünlerin son seçimlerini gerçekleştirdi.


 
Endüstriyel tasarımcı Karim Rashid, 1960 yılında Kahire, Mısır’da doğdu. 1982 yılında Ottawa, Carleton Üniversitesi’nde Endüstriyel Tasarım öğrenimi gördükten sonra çalışmalarına İtalya’da devam etti. Modadan mobilyaya, ışıklandırmadan sanat ve müzik yerleştirmesine, 300’den fazla tasarımı bulunuyor.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.