Karel’e yeni Genel Müdür

Karel üst yönetimini güçlendirdi. Karel yeni bir yapılanmaya giderek...

16.06.2009 - 15:34 | MediaCat

Karel üst yönetimde yeni bir yapılanmaya giderek Osman Duman’ı Genel Müdür Yardımcısı olarak atadı. Yeni oluşturulan bu pozisyonda Duman, şirketin stratejik planlama, ürün yönetimi ve iş geliştirme alanlarında liderlik üstlenecek.

Karel Genel Müdürü Serdar Tunaoğlu, şirketin Üst Yönetim kadrosunu daha da güçlendiren bu atamayla ilgili olarak şunları söyledi:

‘Yakınsama teknolojilerinin iletişim hizmetlerine önemli etkilerde bulunacağı çok kritik bir döneme giriyoruz. Hizmet odağımız olan kurumsal müşterilerimizin, özellikle ekonominin kılcal damarlarını oluşturan KOBI sektörünün bu dönemden mümkün olduğunca kazançlı çıkması için yeni çözümler üretmeyi hedefliyoruz. Osman Duman, 20 yılı aşkın bir süredir telekom endüstrisinde küresel bazda ve geniş bir sorumluluk yelpazesi içinde etkin görevler almış, deneyimlerini vizyonuyla pekiştirmiş bir isimdir. Yeni döneme onun katılımıyla başladığımız için mutluyuz. Kendisinin, Karel ve müşterilerine önemli katkılarının olacağına inanıyoruz’ dedi.

Yeni Genel Müdür Yardımcısı Osman Duman ise ‘Karel, kurumsal santral ürünleri ve müşteri odaklı satış ağıyla KOBI’lerin en güvendiği marka, hatta bir iş ortağı. Bu kesitteki % 65 pazar payı yakınsama çözümlerinin tanımlanması ve hayata geçirilişi üzerinde Karel’i ciddi anlamda söz sahibi kılıyor. Böyle bir liderlik fırsatı ortamında Karel ile buluşmaktan heyecan duyuyorum’ yorumunda bulundu.

Osman Duman Kimdir?

Sektör deneyimini 1985’ten beri A.B.D.’de sürdüren Duman, 2002 yılında katıldığı Ulticom’da pazarlama ve satıştan sorumlu genel müdür yardımcısı ve CMO pozisyonunda görev yaparak şirketin sinyalizasyon alanında dünya pazarında bir numara olmasına öncülük etti. Kurucu genel müdür yardımcılarından olduğu softswitch üreticisi MassMedia Communications’in Lucent Techologies tarafından 1998’de satın alınmasını takiben, Osman Duman dört yıl süreyle Lucent bünyesinde softswitch/VoATM ürün gurubunu yönetti. Duman 1985 ve 1997 yılları arasında Motorola, GTE, Alcatel ve NewNet’de yönetici ve mühendis pozisyonlarında bulundu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Elektrik Mühendisliği Lisans ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans dereceleri sahibi olan Osman Duman, Massachusetts Institute of Technology, Sloan School’da da Executive MBA programını bitirdi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.