Karamehmet koltuğunu devretti

Karamehmet 16 yıldır oturduğu Turkcell yönetim kurulu başkanlığı koltuğunu bıraktı...

26.02.2010 - 00:00 | MediaCat

Karamehmet 16 yıldır oturduğu Turkcell yönetim kurulu başkanlığı koltuğunu bıraktı.

Yapılan açıklamaya göre, üye olarak yönetimde kalacak Karamehmet başkanlığı bağımsız üye Colin Williams’a devretti.

Turkcell’in Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan özel durum açıklamasında, Turkcell Yönetim Kurulunun, bugünkü toplantısından itibaren geçerli olmak üzere, Colin J. Williams’ı Yönetim Kurulu Başkanı olarak atadığı duyuruldu.

Açıklamada, 22 Mayıs 2006’dan bu yana Yönetim Kurulu bağımsız üyesi olan Williams’ın, bu görevine ek olarak 21 Temmuz 2006’dan itibaren Denetim Komitesi Başkanı olarak da görev yapmakta olduğu hatırlatıldı.

Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanmasının ardından Colin J. Williams’ın, ”Başkanlık görevi sırasında, Turkcell Grubu’nun gelişiminde önemli rol oynamış ve halen Yönetim Kurulumuzun üyesi olan Sayın Mehmet Emin Karamehmet’e Kurul adına teşekkür ederiz” açıklamasında bulunduğu kaydedildi.

Turkcell’den KAP’a yapılan başka bir açıklamada, şirket Yönetim Kurulunun 26 Ocak 2010’da açıkladığı, 29 Nisan 2010’da yapılacak Olağan Genel Kurul Toplantısı ajandasına; ”Yıl içinde boşalan Yönetim Kurulu üyeliklerine Yönetim Kurulumuzca geçici olarak yapılan seçimlerin, seçim tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Genel Kurul’un onayına sunulması ve seçilen üyelerin asaletlerinin onanması” maddesinin ilave edilmesini kararlaştırdığı bildirildi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.