Kanal D ve CNN Türk güçlerini birleştiriyor

Kanal D ve CNN Türk, haber merkezlerini birleştirdi. Mehmet Ali Yalçındağ'ın fikriyle hayata geçen proje...

03.03.2009 - 10:38 | MediaCat

Kanal D ve CNN Türk, haber merkezlerini birleştirdi. Mehmet Ali Yalçındağ’ın fikriyle hayata geçen proje, ‘yönetim değişimi değil, yepyeni bir proje’ olarak bugün pek çok ünlü ismin katılımıyla basına tanıtıldı. Buna göre CNN TÜRK, Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ali Birand’ın öncülüğü ile Mart ayından itibaren bambaşka bir haber kanalı olarak 200 kişilik ortak ekiple yayın hayatına devam edecek.

Yeni dönemde kadroya katılan yeni isimlerle yola devam eden kanalda, Reha Muhtar hafta içi her gün saat 23.00’te ‘Reha Muhtar’la Çok Farklı’ programıyla CNN Türk’te olacak. Metin Uca ise ‘Maydanoz’ başlıklı programıyla seyirciyle buluşacak.

Kanalın ana haber bülteni 360º’yi Şirin Payzın, hafta içi her gün saat 11.00’den 16.30’a kadar gündem haberlerini Pelin Çift, spor haberlerini Nebil Evren, ekonomi haberlerini Deniz Bayramoğlu ve Ankara haberlerini Hande Fırat sunacak. Aysenur Arslan ile ‘Medya Mahallesi’, Yavuz Oğhan ile Erhan Karadağ Yedi/24, Demet Güven ile ‘Şehir Fısıltıları’ ise kanalın ses getirecek diğer programları arasında yer alıyor.

Kanalın lansman toplantısında söz alan Mehmet Ali Birand, Kanal D ve CNN Türk haber merkezi çalışanlarını tek bir çatı altında buluşturduklarını belirtirken, reyting artırma çabalarından çok CNN gibi bir markayı güzel bir yere taşımayı hedeflediklerini dile getirdi. Birand, kanaldaki yeniliklerden bahsederken, Ahmet Hakan’ın programı dışında kanala başka katkılarının olacağının haberini verdi ama ‘Henüz sır’ dedi.

Basın toplantısında bu güçbirliği ile ilgili şu yorumlar yapıldı.

Mehmet Ali Birand: Kararın arkasında tasarruf ihtiyacı var

Müthiş bir sinerji doğdu. Herkesin birbirine destek verdiği tek bir haber merkezi. İlk başlarda risk aldığımız düşünüldü, ben çok zorladım ve ilk defa böyle bir şeyin yapılabileceğini düşünüyorum. Kararın arkasında ne kadar az insanla ne kadar çok iş yaparız hedefi var. Kendimize nasıl tasarruf yaparız diye sorduk. Ve doğrusu bayağı da tasarruf edilecek bu şekilde.

Cengiz Semerci: Kanalın reytingleri yükselecek

İki kanalın haber merkezlerinin Birand gibi bir isim altında birleşmesi bence önemli. Sinerjilerini birleştirdiler ve çok daha güçlü bir haber merkezi oluşturdular. CNN Türk, önemli bir marka. Bu girişimin bu markayı daha da yükselteceğini düşünüyorum. Bu birleşmenin reytingleri yükselteceğini düşünüyorum.

Ferhat Boratav: Başta sorunlar olacaktır

İki kanal da Türkiye’de iki önemli haber makinesi. Bu iki makinenin dişlileri birlikte iyi bir şekilde işlerse, bunun önemli bir enerji sağlayacağını düşünüyorum. Başta sorunlar olacaktır ama nihayetinde bu karar yararlı olacağını düşünüyorum.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.