Kamil Koç’un hedefi 3 kıtada marka olmak

Kamil Koç, 85. Yılını kutlarken, bu yıl tüketicisinin hizmetine sunacağı 4N (Dördüncü Nesil) otobüsleri ve operasyon merkezini tanıttı.

13.04.2011 - 00:00 | MediaCat

Kamil Koç, 85. Yılını kutlarken, bu yıl tüketicisinin hizmetine sunacağı 4N (Dördüncü Nesil) otobüsleri ve operasyon merkezini tanıttı.

Karayolu Yolcu Taşımacılığında 85 yıldır hizmet veren Kamil Koç 4. Nesil otobüsleri ve operasyon merkeziyle teknolojiye yatırım yapıyor.

Kamil Koç Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çağalıkoç, Kamil Koç’un 85. Yılı nedeniyle yapılan basın toplantısında yaptığı konuşmada 85. Yılımızda Müşteri Memnuniyeti ve Kara Yollarımızda Güvenlik Kontrolü çalışmaları üzerinde önemle durduğumuz konular olacaktır. Bu yıl gerçekleştirdiğimiz teknoloji yatırımı ile Kamil Koç markasını çağın gereklerine uygun olarak 100. yılına taşımayı hedefliyoruz dedi.

85. yılımızda 10.000.000 yolcu taşımayı hedefleyen bir kurum ulaşım modlarının birbirine entegrasyonu konusunda çalışmalarımız sürüyor.

Avrupa Birliği’ne paralel olarak hava, deniz ve demiryolları gibi farklı ulaşım modellerinin yaygınlaşması, kara yollarının gelişimi, yapılan duble yollar, konforlu toplu taşıma araçları mesafeleri kısalttığı gibi yolcu taşımacılığında karayolunun rolünü de değiştirdiğini belirten Çağalıkoç, Avrupa Birliği politikaları çerçevesinde de tartışılan alternatif ulaşım biçimleri ile entegrasyonun ülkemiz içinde kaçınılmaz bir gereklilik olduğunu söyledi. Osman Çağalıkoç bu konunun sağlıklı bir şekilde çözümü, trafik, enerji kaybı ve en önemlisi kara yollarında büyük kazaların önlenmesinde katkı sağlayacaktır dedi..

Ancak bu entegrasyonun alt yapısının sağlanması büyük bir gereklilik olduğuna dikkat çeken Çağalıkoç özellikle yasa ve yürütmelikleri entegrasyona izin verir ve destekleyici boyutta olması lazım gelmektedir. Bu anlamda kanun koyucuya büyük görev düşmektedir. Ayrıca otogar, istasyon ve havaalanı ara bağlantılarının kurulması, kalkış noktalarının belirlenmesi gibi fiziki konular da öncelikli çözülmesi gereken konulardır dedi.

Kamil Koç Otobüsleri A.Ş. olarak ulaşım modlarının birbirine entegrasyonu için şimdiye kadar birçok çalışma içerisinde bulunduklarını belirten Osman Çağalıkoç, bunlardan en önemlisi geçtiğimiz yıllarda TCDD ile Ankara-Eskişehir hızlı tren hattının Eskişehir üzerinden Bursa –Balıkesir – Kütahya ve Çanakkale hatlarına Kamil Koç otobüsleri ile bağlamak suretiyle gerçekleştirdik dedi. Bu alanda özellikle yeni hızlı tren hatlarının devreye girmesiyle gidilecek daha çok yol olduğunu ve çalışmalarının süreceğini belirtti.

Havayolu ile yapılacak bir entegrasyona ise her zaman sıcak baktıklarını belirten Çağalıkoç, bu alanda özellikle uluslararası kuralların çok ağır olduğunu, bu alanda hükümetin süreci desteklemesinin son derece önemli olduğunu vurguladı.

Osman Çağalıkoç, yolcu taşımacılığının bir kamu görevi olduğuna dikkat çekerek, Kamil Koç’un gelecek 15 yılda tüm yatırım ve gelişmesinin ‘’müşteri odaklı’’ olması konusunda çalıştıklarını söyledi.

Hem markamıza hem müşterimize odaklanarak 100.yılında , 3 kıtada yolcu taşımacılığı konusunda Kamil Koç markasıyla hizmet vermenin en öncelikli hedefleri olduğunu belirten Osman Çağalıkoç, bu konuda Balkanlar’dan ve Orta Doğu’dan çeşitli yatırımcılarla görüşmelerimiz devam ediyor.. Kamil Koç’un 100. Yıl hedefi üç kıtaya yayılmış bir marka olabilmektir dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.