Kadir Has’ta yeni bir yüksek lisans programı

Kadir Has Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, yönetsel açıdan kurumsal iletişim alanına odaklanan...

16.12.2010 - 00:00 | MediaCat

Kadir Has Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, yönetsel açıdan kurumsal iletişim alanına odaklanan Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkiler Yönetimi yüksek lisans programını Şubat 2011’de öğretime açıyor. Program, İşletme (MBA), Yeni Medya, İletişim Bilimleri yüksek lisans dallarından ders seçme olanağı vermesi bakımından da farklı bir özellik taşıyor.

Kadir Has Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, lisansüstü programlarına bir yenisi daha ekliyor. Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkiler Yönetimi Yüksek Lisans Programı Tezli ve Tezsiz seçenekleriyle 2011 Şubat ayında öğretime başlayacak, giriş sınavları ise Ocak ayında yapılacak. Yöneticiler ve yönetici adayları için kurumsal iletişim alanına odaklanan bir yüksek lisans programını başlatmaktan mutluluk duyduklarını belirten program koordinatörü ve İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Banu Baybars Hawks, içerik ve amaçları hakkında şu bilgileri verdi: “Halkla ilişkiler disiplininin örgütlerdeki çağdaş boyutu olan kurumsal iletişim, günümüzün global, karmaşık iş ortamlarında oldukça önem kazandı. İşletmelerin daha verimli ve etkili şekilde iş sonuçlarına ulaşmalarında bir yönetim işlevi olarak kurumsal iletişim, tüm yöneticiler için kritik başarı faktörü haline geldi. Bir işletmenin bütün paydaşlarıyla etkileşimli, uzun soluklu, kazan-kazan anlayışına, itibara, güvene dayalı, olumlu ilişkiler kurması ve sürdürmesi için halkla ilişkiler felsefesinde stratejik kurumsal iletişim yönetimine ihtiyaç var.

Günümüzde Kurumsal İletişim dalında master yapmak, yöneticiler ve yönetici adayları için İşletme dalında master yapmak kadar önemli ve gerekli. Bu yüksek lisans programında, ileri düzeyde hem teorik hem pratik bilgiler aktarırken, alanla ilgili akademik araştırma yapma olanağı sunmayı hedefliyoruz. Ayrıca mezunların, profesyonel hayatta kurumsal iletişim bölümlerinde kariyer yapmalarını teşvik ederek, kurumların, itibarlarını başarıyla yönetmelerine bilimsel yöntemleri kullanarak desteklemelerini amaçlıyoruz.”

Bütün lisans mezunlarına açık olan Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkiler Yönetimi Yüksek Lisans Programı’nda dersler, hafta içi akşam saatleri, Kadir Has Üniversitesi Balat kampüsünde yapılacak. Programın dikkat çeken özelliklerinden biri; seçmeli derslerin birçoğunun İşletme (MBA), Yeni Medya ve İletişim Bilimleri yüksek lisans programlarından alınabilmesi.