Jonah Lehrer, MediaCat Marketing Forum’a geliyor

MediaCat tarafından bu yıl 8. kez düzenlenen Türkiye’nin en büyük pazarlama iletişimi buluşmalarından...

04.11.2010 - 00:00 | MediaCat

MediaCat tarafından bu yıl 8. kez düzenlenen Türkiye’nin en büyük pazarlama iletişimi buluşmalarından biri olan MediaCat Marketing Forum 2010 Lords of Marketing, 30 Kasım salı günü Four Seasons Bosphorus Hotel’de gerçekleşecek. Ana sponsorluğunu Türk Hava Yolları’nın yaptığı etkinliğe, başta Amerikalı ünlü yazar Jonah Lehrer olmak üzere Türkiye’den ve dünyadan birçok önemli isim katılacak.

‘How We Decide’ Kitabının Yazarı Nöroloji, psikoloji ve bilim ile insanın doğasını oluşturan nitelikler arasındaki ilişkilere dair yazılar yazan ve The Los Angeles Times tarafından “önemli bir yeni düşünür” olarak ilan edilen Jonah Lehrer, “How We Decide” ve “Proust was a Neuroscientist” isimli iki kitabın yazarı.  Columbia Üniversitesi’nden mezun olup Rhodos Scholar olarak Oxford Üniversitesi’nde görev aldı. Halen Wired, Scientific American Mind ve National Public Radio’s Radiolab’ın katkıda bulunan editörü. Jonah ayrıca, Amerika’nın en popüler bilim kanalında yer alan “Blink” adlı programdaki oturumlara katılmaktadır.
Predictably Irrational kitabının yazarı Dan Ariely onun için; “ Jonah, nöroloji, spor, savaş, psikoloji ve politikayı dâhice dokuyarak, büyüleyici bir insanın karar verme hikayesine döndürüyor.” diyor.

Bilim ile insanın doğasını oluşturan nitelikler arasındaki yakın ilişkiyi irdelediği ve nörolojideki bütün buluşların aslında başta Marcel Proust olmak üzere farklı sanatçıların çok önceki iç görülerinin yeniden buluşu olduğunu savunduğu Proust Was a Neuroscientist kitabı şimdiden modern klasikler arasında yerini aldı.

How We Decide isimli son kitabında Lehrer, karar vermede beynin 2 temel bölümünün -rasyonel ve duygusal- etkili olduğunu anlatıyor. Lehrer son olarak, The New York Times tarafından “modern bilimin mucizesi” olarak adlanrırıldı ve “hatırı sayılır yetenekler”den biri olarak değerlendirildi.

Lehrer şu anda 2011 yılında yayınlamayı planladığı The Science of Creativity  adlı yeni kitabı üzerinde çalışıyor.

Reklam ve pazarlama dünyasının önemli isimlerini ağırlayacak bu etkinliğin ana sponsorluğunu Türk Hava Yolları, bronz sponsorluğunu Marka ve Starcom MediaVest Group ve oturum sponsorluğunu ise Marin’s Turkey üstlenirken, Marjinal Porter Novelli ve Öykü Dialogue International da etkinliğe destek oluyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.