MediaCat

Biricik mirasımız Türkiye

Jolly Tur, Türkiye’nin mirasını Mirasım Türkiye projesiyle koruma niyetinde.

Biricik mirasımız Türkiye

Bu yılın ilk aylarında sürdürülebilir turizm ve Türkiye’nin kültür zenginliği hakkında farkındalığı artırmak adına “Bu topraklarda keşfedilecek çok yer var” kampanyasını hayata geçiren Jolly Tur, Türkiye’nin doğal güzellikler ve kültürel zenginliklerle dolu mirasını gelecek nesillere bırakmak adına Mirasım Türkiye adlı yeni bir proje başlattı.

Lansmanı dün Tophane-i Amire’de Yazar ve Belgesel Yapımcısı Nebil Özgentürk, Prof. Dr. İlber Ortaylı, Gazeteci ve Televizyon Programcısı Cem Seymen, UNDP Türkiye Mukim Temsilci Yardımcısı Sukhrob Khojimatov’un katılımlarıyla gerçekleştirilen etkinlikte Jolly Tur Pazarlama Direktörü Yasemin Develioğlu ve Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar projeye dair detaylar sundu.

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ile işbirliği

Jolly Tur’un geride bıraktığı 33 yılda işi yalnızca ticaret değil, aynı zamanda sosyal sorumluluk projesi olarak da gördüğünü söyleyen Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, daha önceki hayata geçirdikleri projelere ve bu projelerden duydukları memnuniyete dikkat çekerek, “Bugün burada Mirasım Türkiye sloganıyla beraber bunu taçlandırıyoruz. Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ile iki yıllık bir planlama yaptık. Bu plan çerçevesinde bugünden itibaren işe başlıyoruz” dedi.

Hedef farkındalığı artırmak

Sürdürülebilir turizmin Türkiye’de çok oturmuş bir kavram olmadığını belirten Jolly Tur Pazarlama Direktörü Yasemin Develioğlu ise bunun ancak toplumun her kesiminde bilincin ve farkındalığın yaratılmasıyla mümkün olabilecek bir kavram olduğuna dikkat çekerek, “Çünkü koyları veya ormanları bekçiler ya da yasalar tek başına koruyamaz. Bizim toplumda bu bilinci oluşturuyor olmamız lazım. Aslında tam olarak bunun için Mirasım Türkiye kampanyasını başlatıyoruz. Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ile yapacağımız ortak çalışmanın ana temelinde hem yerel işletmelerde hem de ziyaretçilerde bu farkındalığı artırmak üzerine çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Mirasım Türkiye’nin lansmanı için hazırlanan reklam filmi ise şöyle:

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.