Johnson&Johnson ajanslarını gözden geçiriyor

Johnson&Johnson (J&J), son üç yılın performans değerlendirmesini yapmak için, halen görevde olan global medya ajansları ile...

30.07.2010 - 00:00 | MediaCat

Johnson&Johnson (J&J), son üç yılın performans değerlendirmesini yapmak için, halen görevde olan global medya ajansları ile görüşmelere başladı. J&J’nin küresel medya harcamaları yaklaşık 3 milyarı buluyor. Bunun büyük kısmı ABD pazarında harcanıyor. Şirketin, sadece ABD’deki harcamaları 1 milyarı aşıyor.

Kaynaklar, ön incelemeyi oluşturan etkinliklerde temel olarak, ajansların; çalışmalarını tanımlamaları ve gelecek yıllar için performanslarını optimize edecek planlarını sunmaları istendiğini belirtti

Bu aşamada sürece sadece, J&J’nin halen beraber çalıştığı ajanslar dahil edildi. Kaynaklara göre, eğer J&J, ilk sunumlardan memnun kalırsa sorun yok, ancak memnun kalmazsa, memnun kalmadığı ajansın, sorumlu olduğu bölge ya da bölgeler için konkur çağrısında bulunabilir.

Üç yıl önce de benzer bir çalışma yapmıştı
Johnson&Johnson, bu tür bir çalışmayı en son üç yıl önce yapmıştı. Bu görüşmeler sonrasında; şirketin Kuzey Amerika’daki geleneksel planlama ve satın alma çalışmalarının İnterpublic Group yerine Universal McCann tarafından yürütülmesine karar verilmişti.
Avrupa, Ortadoğu ve Afrika pazarları için J&J, Aegis Group’tan Carat ile çalışmaya başlarken, Asya-Pasifik pazarı için ise OMD’yi görevlendirmişti. OMD ayrıca, o güne kadar İntiative tarafından yönlendirilen Latin Amerika pazarının çalışmalarını da yönlendirme sorumluluğunu almıştı. Universal McCann (UM) ise Japonya ve diğer Asya pazarları için görevlendirilmişti.
Şirketin, faaliyet gösterdiği pazarlarda halen beraber çalıştığı ajanslara “tamam” ya da “devam” demesi, bu görüşmelerin nasıl sonuçlanacağına bağlı.

medyaloji.net

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.