MediaCat

Jetta için ‘güldüren’ reklam filmi

Volkswagen eğlenceli reklam filmleri için Deutsch ile olan işbirliğine devam ediyor.

Jetta için ‘güldüren’ reklam filmi

Geçtiğimiz Eylül ayında Volkswagen ve Deutsch bir araya gelmiş ve gülümsenin bulaşıcı gücüne atıfta bulunan bir reklam filmi hazırlamışlardı. Reklam milyonlara ulaşan izlenme sayısının yanı sıra birçok kişinin de beğenisini kazanmıştı. Bugünlerde ise ajans ve marka bu söylemlerinden ufak da olsa bir geri adım atmışa benziyorlar. Yeni Jetta reklamına bakılırsa her gülüş içinizi ısıtmayabilir.

Deutsch ve Volkswagen ortaklığı hayattaki küçük detayları yakalamak konusunda oldukça başarılı olmuşlardı. Ajansın ve müşterisinin ilk akla gelen yönetmeni Noam Murro tarafından çekilen yeni reklam da bu konuda aynı başarıyı gösteriyor. Reklamını öyküsünden bahsedip tadını kaçırmak istemediğimizden, aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Oyuncu seçiminin çok başarılı olduğu reklamda şaka biraz “basit” olsa da, gerçek hayatla bağlantı kurmak oldukça kolay. Bu, tam da Volkswagen’in yakın dönemdeki reklamlarında yakalamak istediği o tatlı noktaya denk geliyor. 600 mil gibi zorlu bir mesafeyi yakıt alma gereksinimi duymadan kat eden Clean Diesel TDI Jetta bu noktada reklamla tam olarak bir uyum içerisinde bulunuyor.

Son reklamın başarısı geçen yıl bir Passat’la çıktıkları yolculukta İspanyolca öğrenen iki kafadarın hikâyesini konu alan film () kadar olmasa da, ona yakın bir yerde kendine yer buluyor.

Bir kahkahaya gülebilmek. İşte Alman mühendisliğinin gücü.

Haluk Kasarcı

(kaynak: ad week)

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.