Jack Ma’dan ayrılık sinyali

Alibaba Group Yönetim Kurulu Başkanı Jack Ma, görevinden yakın gelecekte ayrılacağını açıkladı.

07.09.2018 - 15:49 | Sencer Uçar

Jack Ma'dan ayrılık sinyali-01

Kurucuları arasında yer aldığı Alibaba Group’ta yönetim kurulu başkanlığı görevini sürdüren Jack Ma, görevinden yakın gelecekte ayrılacağını açıkladı.

Alibaba’dan önce İngilizce öğretmeni olarak çalışan Ma, ayrılığına dair yaptığı açıklamasında, “Sanıyorum ki günün birinde, yakın bir zamanda, öğretmenliğe geri döneceğim. Öğretmenlikte Alibaba CEO’luğundan çok daha iyi iş çıkarabileceğime inanıyorum.” diye konuştu. Ma, ayrılığın ne zaman gerçekleşeceğine dair bir şey söylemedi. Ayrılığın bu yıl içerisinde gerçekleşme ihtimalinin sorulması üzerine Ma, “Hepiniz çok yakında öğreneceksiniz” şeklinde yanıt verdi.

Ma ayrıca parasını ve vaktini Jack Ma Vakfı’na harcamak istediğini belirtti. 2014 yılında kurulan Jack Ma Vakfı, Çin’in özellikle kırsal kesimlerinde eğitim sisteminin geliştirilmesi adına faaliyet gösteriyor.

Bu açıdan bakıldığında Ma’nın ayrılma arzusu, Bill Gates’in 2006 yılında Microsoft’taki CEO’luk görevinden ayrılarak, bu kararından altı yıl önce kurduğu Bill & Melinda Gates Vakfı ile ilgilenmeye başlaması ile benzerlik gösteriyor. Zira Ma da açıklamasında “Bill Gates’ten öğrenecek çok şeyim var” ifadesine yer verdi.

Kaynak: Business Insider

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.