İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencilerinden uluslararası başarı

İEÜ öğrencileri tarafından hazırlanan Çocuk Gibi Bak projesi, Global Üniversiteler Arası Dijital İletişim Yarışması finalisti oldu.

08.01.2019 - 16:37 | MediaCat

İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencilerinden uluslararası başarı

İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri tarafından hazırlanan Çocuk Gibi Bak projesi, farklı ülkelerden 53 projenin yarıştığı P2P: Facebook Global Üniversiteler Arası Dijital İletişim Yarışması’nda ilk üçe girmeyi başardı.

Günümüzün en büyük gündem maddelerinden biri olan göç sorunu kapsamında, mülteci çocuklara karşı yapılan olumsuz söylemin önüne geçmeyi ve bu çocukların yaşadıkları sorunlara dikkat çekmeyi amaçlayan Çocuk Gibi Bak projesinin danışmanlığını İEÜ iletişim fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Selin Türkel ile İEÜ öğretim görevlisi ve Reklamcılar Derneği 12. Dönem Başkanı Aytül Özkan yürütüyor.

Öğrencilerin 29 Ocak 2019’da Washington D.C’de final sunumu gerçekleştirecekleri Çocuk Gibi Bak projesi hakkında konuşan İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ebru Uzunoğlu şu sözleri söyledi:

“Öğrencilerimizin mesleki bilgi, beceri ve entelektüel birikimlerini en üst seviyede sağlayabilmek kadar, onların hem yerel hem evrensel gelişmelere duyarlı, toplumsal konuları soran, sorgulayan, gerektiğinde harekete geçebilen ‘sorumlu dünya vatandaşları’ olarak mezun olmaları da temel hedeflerimiz arasında. Seçim hakları olmayan sığınmacı çocukların elçisi olarak uluslararası platforma taşıdığımız bu başarı, misyonumuzun somut bir göstergesi oldu.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.