İstanbul Park’ın tek talibi TÜRSAB

Formula 1 İstanbul Park’ın işletme hakkının devri ihalesine, sadece turizm sektörü temsilcilerinden Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) teklif verdi.

08.06.2006 - 00:00 | MediaCat

Formula 1 İstanbul Park’ın işletme hakkının devri ihalesine, sadece turizm sektörü temsilcilerinden Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) teklif verdi. TÜRSAB, yıllık 8.5 milyon dolar kira bedeli önerdi.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu ve Formula Yatırım A.Ş. (FİYAŞ) Başkanı Murat Yalçıntaş, düzenlediği basın toplantısında, İstanbul Park’ın işletmecisi Motor Sporları ve Organizasyon A.Ş. (MSO) hisselerinin devri ihalesine Koç Holding bünyesindeki Setur ve TÜRSAB’ın katıldığını anımsattı. Yalçıntaş, “Setur, söz konusu hisselerin devralınmasına yönelik bir teklif veremeyeceğini bildirdi ve bize teşekkür etti. TÜRSAB’ın teklifi de, yıllık 8.5 milyon dolar kira bedeli ve pistin üzerine yapılacak yap-işlet-devret modelindeki yeni yatırımların işletim hakları için yıllık yüzde 25 kar payı ödeneceği, Formula 1 yarışlarının tüm karının FİYAŞ’a bırakılması şeklindedir” diye konuştu.

FİYAŞ’ın İTO, TOBB, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İl Özel İdaresi olmak üzere 4 ortağı bulunduğunu hatırlatan Yalçıntaş, TÜSAB’ın teklifinin, ortaklarla önce ayrı ayrı, daha sonra birlikte değerlendirileceğini söyledi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.