İstanbul 13. kez ‘caz’la dolacak

13. Uluslararası İstanbul Caz Festivali, 5 - 16 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşiyor.

08.06.2006 - 00:00 | MediaCat

13. Uluslararası İstanbul Caz Festivali, 5 – 16 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşiyor. Festival, 30’un üzerinde topluluk ile 200’ün üzerinde yerli ve yabancı müzisyeni ağırlayacak.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın düzenlediği ve sponsorluğunu Garanti Bankası’nın üstlendiği Caz Festivali’nin konserleri, bu yıl Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nin yanı sıra Sepetçiler Kasrı, Esma Sultan Yalısı, B.Ü. Garanti Kültür Merkezi, Emek Sineması, Babylon, İstanbul Jazz Center, Kemer Golf & Country Club, Parkorman ve Aya İrini Müzesi’nde yer alıyor.

Festival’in gelenekselleşen etkinliği Caz Vapuru bu yıl 16 Temmuz Pazar günü Barış Manço Gemisi’nin Boğaz turuyla sürerken, LASSA sponsorluğunda gerçekleşen Genç Caz Konserleri genç amatör müzisyenlere Festival programında yer alma fırsatı verecek.

Bu yıl İstanbul Caz Festivali’nin coşkusu erken başlayacak ve 4 Temmuz Salı günü gerçekleşecek sokak konseriyle festivalin gelişi müjdelenecek. Saat 18.00’de İstiklal Caddesi’nden başlayacak sokak konserine iki yıl önce İstanbul sokaklarında verdikleri çarpıcı konserler ve eğlendirici gösterileri ile akıllarda kalan Funk Off cazseverlerle buluşuyor.

İSTANBUL CAZ FESTİVALİ’NİN SPONSORU GARANTİ BANKASI

Sponsorluğunu Garanti Bankası’nın üstlendiği 13. Uluslararası İstanbul Caz Festivali’nin programı İstanbul Jazz Center’da yapılan bir basın toplantısı ile tanıtıldı.

Toplantıda konuşan Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen; “Öncelikle yıllardır Türkiye’ye olağanüstü festivaller kazandıran İstanbul Kültür Sanat Vakfı’na teşekkür etmek istiyorum. 1998’den bu yana, İKSV ile birçok çalışma fırsatını bulduk. 9 yıldır destek verdiğimiz Uluslararası İstanbul Caz Festivali bunlardan en uzun soluklu olanı… Uzun yıllardır “Garanti Caz Yeşili” sloganıyla caz müziğine destek veriyoruz. İnanıyoruz ki caz Garanti’ye çok yakışıyor… Festivalin uzun soluklu başarı hikayesinde emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.