‘İşimiz kolay olmayacak’

Felis Markalı İçerik ve Eğlence Bölümü Jüri Başkanı Demet İkiler, önceliklerini açıkladı.

29.09.2015 - 15:25 | MediaCat

GroupM Türkiye CEO'su ve WPP Ülke Müdürü Demet İkiler

GroupM Türkiye CEO’su ve WPP Ülke Müdürü Demet İkiler, Felis’e bu yıl eklenen bölümler arasında yer alan Markalı İçerik ve Eğlence kategorisinin jüri başkanı olarak görev alacak. Diğer bölümlerden farklı olarak markaların da başvurabildiği Markalı İçerik ve Eğlence bölümüne katılan işleri değerlendirirken hangi kriterlere göre hareket edeceklerini İkiler’e sorduk.

Felis’e bu yıl eklenen Markalı İçerik ve Eğlence bölümünün jüri başkanı olarak katılan işleri değerlendirirken kriterleriniz, öncelikleriniz neler olacak?

Markalı içerik ve eğlence uygulamaları, içinde bulunduğumuz iletişim dünyasında çok önemli ve etkin bir araç. Dünyada her gün hatta her an inanılmaz sayıda içerik üretiliyor. Bu içerikler büyük, kitlesel, güçlü ve hatta daha çok kişiselleştirilmiş, özelleştirilmiş ve duruma göre adapte olabilen şekilde üretiliyorlar. Üstelik teknoloji de bu içeriklerin dağıtımını yine her gün yenilenen, kişiselleşen şekilde, formda, hızda mümkün kılıyor. Böyle bir dünyada markaların bu içeriklerin gücünü kullanmama şansları yok. Doğru kullanımlarda yaratılacak etki tartışmasız çok büyük oluyor.

GroupM Türkiye CEO'su ve WPP Ülke Müdürü Demet İkilerAncak burada marka ile içeriğin arasındaki ilişkinin nasıl kurulduğu, anlamlılığı, hedef kitle ilişkisi, doğallık ve etkinlik çok önemli. Marka kendi için orijinal içerik yaratabileceği gibi var olan bir içeriğin içine de sinerji yaratacak şekilde entegre olabilir. Bunu yaparken işbirliği ve birlikte yaratım yapılan medya/içerik ortağı ile kurulan ilişki de önemli.

Bir önemli nokta da içeriğin yaratıldığı mecra her yer – her şey olabilir. Buradaki yaratıcılık da ayrıştırıcı olacak eminim değerlendirme aşamasında.

Bu kategoride geçtiğimiz iki yılda Cannes‘da Grand Prix çıkmadı. Bizim işimiz de jüri olarak kolay olmayacak diye düşünüyorum. Çünkü bizim bu yıl yapacağımız değerlendirme ve seçeceğimiz işler, ilk olması itibarıyla aslında bizden sonraki katılımlar için de bir standart oluşturacak.

Felis bu yıl 10’uncu yaşını kutluyor. Medya kullanımında yaratıcılığın önemini vurgulamak adına ortaya çıkmış bir yarışmanın bugün bu derece kapsamlı bir yarışma haline gelmiş olmasını, yani Felis’in yıllar içinde geçirdiği dönüşümünü nasıl yorumlarsınız?

Öncelikle bu yıl onuncu yaşını kutlayan Felis Ödüllerini içtenlikle kutluyorum. İlk yarışma yapıldığında sadece 14 kategori vardı yanlış hatırlamıyorsam. Ve ilk yıl ben de jürinin bir parçasıydım. O günden bu güne iletişim dünyası, özellikle de teknolojinin hayatımıza kattıkları çerçevesinde, bir on yıla sığmayacak kadar çok değişti, gelişti. Ve yarışma kapsamı da bu duruma paralellik gösterdi. Güncel kalabilmek, referans olabilmek, ilham ve yön verebilmek yarışmaların kalıcı ve popüler olması için çok önemli. Ben Felis‘in bunu kesinlikle başardığını düşünüyorum.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.