İş kadınlarına yapıştırılan yaftalar bu reklamda

Pantene Filipinler, yeni kampanyasıyla kadınların iş yerinde yaşadıkları sorunlara dikkat çekiyor.

10.12.2013 - 14:21 | Melis Madanoğlu Sözer

Pantene Filipinler, yeni kampanyasıyla kadınların iş yerinde yaşadıkları sorunlara dikkat çekiyor.

Pantene Filipinler, kadın ve erkek eşitsizliğine dikkat çekmek amacıyla güçlü bir kampanyaya imza attı. İş hayatında kadın ve erkeklerin benzer davranışlarını ve bu davranışların cinsiyete göre nasıl farklı algılandığını gösteren kampanyada erkekler olumlu sıfatlarla etiketlenirken, aynı davranışı sergileyen kadına olumsuz sıfatların yakıştırıldığı çarpıcı bir kurguyla yüzümüze çarpıyor.

Manila’daki BBDO Guerrero tarafından hazırlanan bu reklam filminde iş hayatında kadınlara uygulanan çifte standart kelimeler üzerinden anlatılıyor. Aynı pozisyondaki bir erkek ‘ikna edici’ olarak görülürken kadın ise ‘ısrarcı’ yaftasına maruz kalıyor. Aynı şekilde şık giyinmiş bir erkek ‘düzenli, tertipli’ olarak algılanırken kadın ‘gösteriş meraklısı’ olarak algılanıyor. Filmin sonunda ise kadınlara, “Etiketlerin sizi durdurmasına izin vermeyin. Güçlü olun ve parlayın” mesajı veriliyor.

Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.