İş Bankası’ndan ‘Çevreye Yatırım Fonu’

İş Bankası, fondan elde edeceği gelirin yarısını TEMA’nın projelerine aktararak çevrenin...

30.05.2008 - 17:07 | MediaCat

İş Bankası, Türkiye’nin ilk ‘Çevreye Yatırım Fonu’nu kurdu.

İş Bankası, fondan elde edeceği gelirin yarısını TEMA’nın projelerine aktararak çevrenin ve doğal hayatın korunması için kaynak yaratılmasına da imkân sağlayacak. Fon; tasarruf sahiplerine yatırım yaparken aynı zamanda doğa dostu şirketlere ve çevre projelerine destek olabilme fırsatını bir arada sunuyor.

Türkiye İş Bankası, sürdürülebilir yaşam için çevre bilincinin geliştirilmesi, doğal hayatın korunması ve bu konuda geniş katılımlı bir inisiyatif sağlanması ihtiyaçlarından hareketle Çevreye Yatırım Fonu’nu kurdu. Türk bankacılık sektöründe bir ilk olan Çevreye Yatırım Fonu, çevreye ve doğaya saygılı şirketlere yatırım yaparken, fondan elden edilen gelirden TEMA’nın çevre projeleri için kaynak yaratılacak.

Yatırım fonlarının Türkiye’deki öncüsü ve lideri İş Bankası’nın iştiraki İş Portföy Yönetimi A.Ş.’nin uzman kadrosu tarafından yönetilecek olan fon; tasarruf sahiplerine yatırım yaparken, aynı zamanda çevre duyarlılığına sahip şirketleri ve çevre projelerini destekleme imkânını bir arada sunuyor. B Tipi Değişken Fon olma özelliğiyle esnek bir portföy yapısına sahip olan Çevreye Yatırım Fonu’na yatırım yapan tasarruf sahipleri aynı zamanda TEMA gönüllüsü statüsünü de kazanacaklar.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.