IPTV şimdilik 30 ilde

TTNET, yeni dönem TV platformu Tivibu’yu, bundan sonra Tivibu Ev, Tivibu Web ve Tivibu Cep” olmak üzere üç ekrana taşıyor.

23.02.2011 - 00:00 | MediaCat

TTNET’in Tivibu markası, yeni dönem stratejileriyle gelişmeye devam ediyor. “Tivibu Web”, 1 yılda yaklaşık 1 milyon aboneye ulaştı. İnternet üzerinden zamandan bağımsız televizyon yayıncılığının ve interaktif servislerin dünya standartlarında birarada sunulduğu ve IPTV teknolojisiyle evlerimize gelen “Tivibu Ev” 30 ilde yayında. Tivibu’nun cep telefonundan ulaşılabilecek versiyonu “Tivibu Cep” ise yılın ikinci çeyreğinde hizmete alınacak.

“TTNET’le Her Şey Mümkün” diyerek başlattığı yeni dönemde, iletişim teknolojilerinin üç temel unsuru olan internet, televizyon ve telefonu sahiplenen TTNET, yeni dönem TV platformu Tivibu’yu, bundan sonra “Tivibu Ev, Tivibu Web ve Tivibu Cep” olarak üç ekrana taşıyor.

1 yılda yaklaşık 1 milyon aboneye ulaşan Tivibu Web’in ardından, IPTV teknolojisiyle geliştirilmiş Tivibu Ev televizyon ekranlarıyla buluştu. Tivibu’nun cep telefonundan ulaşılabilecek versiyonu “Tivibu Cep” ise yılın ikinci çeyreğinde hizmete alınacak.

Tivibu’nun yeni projelerinin anlatıldığı basın toplantısı, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Kurul Başkanı Dr. Tayfun Acarer ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Davut Dursun’un katılımı ile Türk Telekom Genel Müdürü K. Gökhan Bozkurt ve TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz’ın ev sahipliğinde Four Seasons Otel’de gerçekleştirildi.

Basın toplantısında konuşan TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz; Türk Telekom altyapısı ile Eylül 2010’da İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere üç şehirde pilot uygulamasını başlattıkları Tivibu Ev’i, artık toplam 30 ilde hizmete sunduklarını ifade etti.

TTNET’in IPTV hizmeti “Tivibu Ev”e artık Adana, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Karabük, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Sakarya, Samsun, Tekirdağ, Trabzon ve Van illerinden de ulaşılabilecek.

Tivibu ile Televizyon Üç Ekrana Taşınıyor

Tivibu’nun yeni dönem stratejileriyle gelişmeye devam ettiğini belirten Yılmaz, sözlerine şu şekilde devam etti:

“TV izleme alışkanlıklarını değiştiren yeni dönem TV platformumuz Tivibu ile artık dünya standartlarında TV izleme deneyimi yaşatıyoruz. İlk olarak 2010 yılı Şubat ayında lansmanını yaptığımız ve 1 yılda büyük bir başarı elde ederek yaklaşık 1 milyon aboneye ulaşan, Tivibu adını verdiğimiz hizmetimizin bundan sonraki ismi Tivibu Web oldu. Kısa bir süre önce üç ilde pilot uygulamasını başlattığımız ve ev ortamında TV ekranından ulaşılabilen IPTV hizmetimizi ise bundan sonra Tivibu Ev olarak adlandıracağız. Tivibu’nun kısa bir süre sonra hizmete alınacak olan cep telefonu ve tablet bilgisayar versiyonuna da Tivibu Cep adını verdik. Abonelerimiz tarafından Tivibu Web gibi büyük ilgiyle karşılanacağına inandığımız Tivibu Cep’i, bu yılın ikinci çeyreğinde hizmete açmayı planlıyoruz. Tivibu yolculuğu önümüzdeki dönemde de hız kesmeyecek.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.