MediaCat

Ipsos KMG’de 3 önemli atama

Ipsos KMG, yönetim yapısını güçlendirmeye devam ediyor. Araştırma uzmanlıklarını derinleştirerek…

Ipsos KMG’de 3 önemli atama

Ipsos KMG, yönetim yapısını güçlendirmeye devam ediyor. Araştırma uzmanlıklarını derinleştirerek müşterilere pazarlamanın değişik aşamalarında çok bilgili uzmanlarla hizmet vermeyi amaçlayan şirkette, yeni atamalar oldu.

Ipsos KMG operasyon grubu koordinatörlüğüne Akın Şahin atandı. 12 yıldır araştırmanın değişik alanlarında çalışan Akın Şahin’in yeni misyonu Ipsos KMG’nin operasyonel mükemmellik sürecini yönetmek olacak. Ipsos ASI – Reklam Araştırmaları Ülke Direktörlüğüne ise Özlem Bulut atandı. Özlem Bulut 16 yıldır yer almakta olduğu araştırma sektöründeki engin marka yönetim bilgisini şimdi markaların iletişim performansını artırması için kullanacak. Ipsos KMG’nin endüstri ve hizmetler bölümü ise Sidar Gedik’e bağlandı. 14 yıldır araştırma ve pazarlamanın değişik alanlarında çalışan Sidar Gedik, aynı zamanda Sadakat Araştırmalarının Koordinatörlüğünü yürütüyor.

Konuyla ilgili Ipsos KMG CEO’su Vural Çakır şunları iletti: “En ayırıcı özelliklerimizden birisi araştırma tutkusunu taşıyan güçlü uzman kadrolarımız. Yaptığımız yeni düzenlemelerle müşterilerimize araştırmanın değerini ve katkısını daha fazla hissettirebileceğimizi umuyoruz”

Sidar Gedik
Sidar Gedik, Kabataş Erkek Lisesinde lise eğitimini tamamladıktan sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini almıştır. Marmara Üniversitesinde ise aynı alandaki yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Mesleki hayatına ACNielsen’da 1997 senesinde başlayan Sidar Gedik, 1997 – 2007 yılları arasında sırasıyla İxir Internet Services, E-Park Internet Services, OLA Online Information Solutions, BİL şirketlerinde görevde bulunmuştur. Ipsos KMG ailesine katılmadan önce BİL’de Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır. Ağustos 2001’den itibaren Ipsos KMG bünyesinde olan Sidar Gedik, Ipsos Loyalty – Memnuniyet ve Sadakat Araştırmaları Koordinatörü olarak görev almaktadır. Çalışan ve Müşteri İlişkileri Yönetimi, Sadakat, Memnuniyet alanları sorumluluğu altındadır. Ocak 2011 itibariyle, mevcut sorumluluklarına ek olarak, Kantitatif Araştırmalar I&S grubu da kendisine bağlı olarak çalışacak.

Özlem Bulut
Özlem Bulut 1995 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden mezun olmuştur.

Aynı yıl başladığı ACNielsen’da 1999 yılına kadar Kantitatif Araştırmalar Grup Lideri pozisyonunda çalışmış, 2000 yılında GFK İş Geliştirme Direktörü görevine geçmiştir. 2001’den itibaren Ipsos KMG bünyesinde bulunan Özlem Bulut, Kantitatif Araştırmalar bölümünde Endüstri ve Hizmetler Segment Direktörü olarak görev aldı. Bu görevinden önce hızlı tüketim ürünleri, sağlık araştırmaları ve Kilit Müşteriler, PartneRing Programlarında yönetsel sorumluluklar da alan Özlem Bulut, Ocak  2011 itibariyle Ipsos ASI – Reklam Araştırmaları Ülke Direktörü pozisyonunda Reklam ve Marka Araştırmaları sorumluluğunu yürütecek.

Akın Şahin
Akın Şahin, 1991 yılında Anadolu Üniversitesi’nde Reklam – Halkla İlişkiler  bölümünde başladığı lisans hayatının ardından aynı üniversitede yüksek lisans eğitimine devam ederken kazandığı eğitim bursuyla yüksek lisansına Marquette University’de Reklamcılık bölümünde devam etmiştir. Yüksek lisansının ardından, Anadolu Üniversitesi’nde Reklam ve Halkla İlişkiler  bölümünde doktora eğitimini tamamlamıştır.

1998 yılında Ericsson’da başladığı profesyonel hayatına 2001 yılında Research International’da devam eden Akın Şahin, Ağustos 2002’de Recon Consumer Reserach’de Direktör olarak görev almıştır. 2007 yılında Ipsos KMG bünyesine iş geliştirme sorumlusu olarak katılan Akın Şahin, Ipsos ASI – Reklam Araştırmaları bölümünün kurucu Ülke Direktörü pozisyonunda görev almış, Ocak 2011 yılından itibaren ise Operasyon Koordinatörü olarak görevine devam edecektir.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.