IPG’de yolsuzluk iddiaları

Wall Street ve Madison Avenue, bugünlerde Interpuclic Group’u konuşuyor.

07.10.2005 - 00:00 | MediaCat

Wall Street ve Madison Avenue, bugünlerde Interpuclic Group’u konuşuyor. Dünyanın en büyük üçüncü reklam network’ü olan Interpuclic Group (IPG), geçtiğimiz günlerde, finansal denetimler sonucunda 2001 yılından bu yana yapılan net gelir bildirimlerinde toplam 514 milyon dolarlık bir fazlanın söz konusu olduğunu açıkladı.

Aynı açıklamada özellikle Türkiye, Yunanistan ve Bulgaristan gibi deniz aşırı operasyonlarda yapılan yolsuzluklar nedeniyle reklamverenlere 200 milyon dolarlık bir geri ödeme yapılacağı söyleniyor.

Haberi veren Wall Street Journal, yolsuzlukların faillerin işten çıkarıldıklarını, ancak herhangi bir ceza davası açılıp açılmadığının henüz öğrenilemediğini belirtiyor. Grubun Türkiye’deki ajanslarından biri olan McCann Worldgroup İstanbul’un Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Kılıç konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söylüyor: “Wall Street Journal’ın kaynak gösterildiği ve Türkiye dahil dünyadaki diğer ofislerde yolsuzlukların tespit edildiğini belirten haberi, ben de sizin gibi medyadan öğrenmiş bulunuyorum. Oldukça şaşırdığımı belirtmeliyim.

Her yıl olduğu gibi ve her McCann ofisinde olduğu gibi bu yıl da McCann Worldgroup İstanbul olarak rutin denetimlere tâbi tutulduk. Denetimler sonucunda, denetleyen firma yetkilileri de, McCann Worldgroup üst yönetimi de tarafımıza sözü geçen haberde yer aldığı gibi herhangi bir olumsuz sonuç bildirilmemiştir.

Yazıda görevini kötüye kullanan kişilerin görevlerine son verildiği belirtilmiştir. Bizim ofisimizde böyle bir durum da söz konusu değildir. Üst düzeyde görevli tüm arkadaşlarım görevlerine devam etmektedir.

Haberi acilen araştırmaya başladığımızı ve konu ile ilgili gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğimi belirtmek isterim.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.