iPad 2 sahnede

Apple iPad ürün ailesinin ikinci jenerasyonunu tanıttı. iPad 2 ilk versiyona göre hemen her alanda iyileştirmeler içeriyor.

03.03.2011 - 00:00 | MediaCat

Apple iPad ürün ailesinin ikinci jenerasyonunu tanıttı. iPad 2 ilk versiyona göre hemen her alanda iyileştirmeler içeriyor.

2010’un Nisan ayında tanıttığı iPad ile 10 milyon gibi bir satış adedine ulaşan Apple ilk ürünün üzerinden henüz bir yıl geçmeden ikinci versiyonu duyurdu. Steve Jobs’un bizzat takdim ettiği iPad 2 Apple tutkunlarını mest edecek yeni özellikler içeriyor.

Yeni iPad 8.8mm’lik ‘inceliğiyle’ iPhone 4’ten yaklaşık üçte bir oranda daha ince. Beklendiği gibi hem önünde, hem de arkasında, iki kameraya sahip. iPad 2’ye çift çekirdekli A5 işlemci güç veriyor. Grafik performansı ise ilk nesil iPad’den yaklaşık dokuz kat daha iyi! Yeni nesilde HDMI çıkışı da mevcut. Performanstaki katlanmaya rağmen batarya dayanım süresi önceki gibi, yine yaklaşık 10 saat. Etkileşim için ‘gyroscope’ sensör içeren iPad 2’de vurgulanması gereken önemli bir yenilik de, isteyen kullanıcıların iPad’lerini beyaz ya da siyah alabilecek olmaları.

Steve Jobs rakiplerine meydan okuyan sunumunda Apple’ın geliştiricilere sağladığı kaynağın 2 milyar doları geçtiğini vurguladı. Jobs kullanıcılarına sunduğu uygulama zenginliğinin Apple’ın en büyük avantajlarından biri olduğunun da altını çizdi.

Yeni jenerasyon iPad’lerin satışı ABD’de 11 Mart’ta, Avrupa’da ise 25 Mart’ta başlayacak. Fiyatlar aynı seviyede kalacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.