Interpress Nar Ajansı satın aldı

Kuruluşunun 70. yılını kutlamaya hazırlanan Türkiye'nin ilk medya takip şirketi Interpress...

04.03.2009 - 17:27 | MediaCat

Kuruluşunun 70. yılını kutlamaya hazırlanan Türkiye’nin ilk medya takip şirketi Interpress, ülkemizin ilk görsel medya takip firması olan Nar Ajans’ı satın alarak reklâm takip pazarına da girdi. Bu adımla medya takip pazarındaki payını artıran Interpress, Nar Ajans’ın 25 yıllık TV reklâm arşivinin de sahibi oldu. Interpress, 2009 – 2010 yılları içinde yeni satın alma planları da yapıyor.

1940 yılında kurulmasıyla ülkemizde yeni bir sektör yaratan Interpress, Nar Ajans’ı satın aldı. Çoğunluğu, sektörlerinin önde gelen şirketleri, üst düzey kamu kurum ve kuruluşları ile tanınmış sanatçı ve politikacılardan oluşan 1000’i aşkın müşteri portföyüne sahip Interpress, bu satın alma ile reklâm takip pazarına da girmiş oldu.

İnterpress Genel Müdürü Ömer Özkan, konuyla ilgili açıklamasında: “1985 yılında kurulan ve Türkiye’nin görsel medya takibi konusunda sektörünün en köklü ve güçlü firması olan Nar Ajans’ı satın alma görüşmelerini uzun zamandır sürdürüyorduk. Sonunda anlaşmaya vardık. Bu satın alma ile TRT’nin siyah beyaz yayın yaptığı tek kanallı dönemden başlayıp bugüne kadar yaklaşık 25 yıllık dev TV reklâm arşivi de kullanımımıza geçti.” dedi.

Interpress olarak son birkaç yılda üretim alt yapısına 5 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını; medya takip ve analizinde kullanılan tüm yazılımların, firmanın kendi bünyesindeki yazılım ekibi tarafından geliştirilmiş olmasından büyük gurur duyduklarını söyleyen Ömer Özkan: “Ar-Ge çalışmalarına büyük önem veriyoruz. Bu çalışmalarımızı yürüten ekibimiz yeni ve farklı yazılımlar üzerinde çalışıyorlar. 2009 yılı içinde yine sektörde ilklere imza atacak eşsiz projeleri hayata geçireceğiz.” dedi.

NAR AJANS HİZMETLERİNİ BAĞIMSIZ BİR YAPIDA SÜRDÜRECEK!

Ömer Özkan, Nar Ajans’ın bundan böyle Interpress çatısı altındaki grup şirketlerinden biri olarak bağımsız bir yapıda hizmetlerini sürdüreceğini belirtti. Ayrıca tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de olumsuz yönde etkileyen ekonomik krize karşın çalışan sayısında herhangi bir daralmaya gitmeyi düşünmediklerini de açıkladı.

Nar Ajans, mevcut hizmetlerinin yanı sıra Interpress’in üstün teknoloji ve güçlü alt yapısının sunduğu avantajla, izlenen kanal sayısını da artıracak. Sunduğu hizmetlere online sunumu da ilave ederek kapsamlı raporlamalarını müşterilerine sunabilecek. Yeni dönemde müşterilerine TV reklam takibinin yanında basın reklâm takibi hizmeti de sunmaya başlayacak olan Nar Ajans’ın hedefleri arasında ise, radyo reklâm takibi ile her geçen gün önemi giderek artmasına rağmen sektörde ciddi boşluğu bulunan internet reklam takibini de başlatmak bulunuyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.