İnternette ‘Dört Dörtlük Pazarlama’ nasıl olur?

Online pazarlama uzmanı ve 'Online Marketing Inside Out' kitabının yazarı Brandon Eley, 'İnternette Dört Dörtlük Pazarlama Yapmanın Sırları' başlıklı...

02.03.2010 - 00:00 | MediaCat

Online pazarlama uzmanı ve ‘Online Marketing Inside Out’ kitabının yazarı Brandon Eley, ‘İnternette Dört Dörtlük Pazarlama Yapmanın Sırları’ başlıklı Digital Age seminerinde internette başarılı bir pazarlama stratejisi kurmanın inceliklerini paylaştı.

MedyaNet’in ana sponsorluğunda ve Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden gelen pazarlama yöneticilerinin katılımı ile gerçekleştirilen seminerde Eley, pazarlama profesyonellerine markalarının internet üzerinde tüketicilerle en etkili şekilde nasıl etkileşim kurabileceklerini anlattı.

Elley konuşmasını ‘Pazarlamanın Değişen Yüzü’, ‘Mesajınızı sosyal platformlarda nasıl yayarsınız?’, ‘Başkalarının sizin için ürünlerinizi satmalarını sağlayın’ ve ‘Mesajınızı online reklam üzerinden etkili bir şekilde nasıl ulaştırırsınız?’ başlıkları altında gerçekleştirdi.

Eley internette markanın doğru ve net bir şekilde var olabilmesi için öncelikle marka için hazırlanan web sitesinin tasarım ve kullanışlılık açısından çok iyi yapılandırılmış olması gerektiğini söyledi. Eley, sitelerin hedeflenen conversion rate (dönüşüm oranı) seviyesine ulaşabilmesi için öncelikle tüketiciler tarafından kolay ve çok hızlı erişilebilir, kullanılabilir nitelikte olması gerektiğini vurguladı ve bu nitelikte olmayan, zor, gereğinde fazla veriyle yüklü, karışık ve yavaş sitelerin hedef kitleye ulaşmasının da zor olacağını söyledi.

İnternet kullanıcılarının ilk birkaç saniye içerisinde açılmayan web sitelerinden hemen ayrılma eğiliminde olduğunu hatırlatan Eley, site arayüzünün kullanışlılık açısından elden geçirilmesi ve gereken iyileştirilmelerin yapılması gerektiğini belirtti.

Eley, sosyal medyanın önemine de değindiği konuşmasında pazarlama yöneticilerinin markaları hakkında internet üzerinde neler konuşulduğunu mutlaka izliyor olmaları gerektiğini örneklerle vurguladı. Pazarlama yöneticilerinin kendi sektörleri ve markaları ile ilgili neler konuşulduğunu özellikle Twitter üzerinde rahatlıkla izleyebileceklerini söyledi.

Facebook’un özellikle marka bilinirliğini artırmak için etkili bir şekilde kullanılabileceğini söyleyen Eley, pazarlama profesyonellerine Facebook’un sunduğu, tüketici ile iletişime geçme fırsatlarını değerlendirmelerini salık verdi.

Markaların sosyal medyada var olması için sadece bir Twitter ya da Facebook hesabı açmalarının yeterli olmadığını söyleyen Eley, bu hesapların aktif bir şekilde kullanılması gerektiğini de söyledi.

Eley, sosyal medyada aktif bir şekilde yer almanın markaların bu mecradaki başarısını da olumlu şekilde etkileyeceğini vurguladı.

Eley, online reklamın avantajlarına da değindi ve internet üzerinde reklam uygulamalarının hedef kitleye direkt ulaşma olanakları sağladığını belirtti. Online reklamın etkisinin çok iyi bir şekilde ölçümlenebilmesinin de markalar için çok etkin bir bütçe yönetimi avantajı sunduğunu belirten Eley, konuşmasında başarılı markalardan ve kampanyalardan örnekler verdi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.