İnternet kullanımındaki artış, e-MBA programlarına kayıtları artırdı

İnternet kullanımının günlük hayat içinde standart hale gelmesi donanımsal gelişimin hızlanmasına...

27.08.2008 - 16:19 | MediaCat

İnternet kullanımının günlük hayat içinde standart hale gelmesi donanımsal gelişimin hızlanmasına ön ayak olup, bilgisayar teknolojilerine olan ilgiyi arttırmıştır.

İletişim teknolojilerindeki gelişmelerin çok hızlı olduğu günümüzde en büyük etkinin eğitim alanında yer aldığı gözlemlenmektedir. Eğitimi en çok etkileyen de internet üzerinde meydana gelen gelişmelerdir.

İNTERNET ÜZERİNDEN EĞİTİMİN, EĞİTİM SÜRECİNDEKİ ÖNEMİ

Kitle iletişim teknolojileri bağlamında dünyada uzaktan eğitimin tarihsel sürecindeki gelişmeler sonucunda günümüzde gelinen nokta, global anlamda eğitim modellerini oluşturmuştır. Öğrenimlerine devam etmek isteyen ancak ekonomik, fiziksel, ve zaman yetersizliği vb. nedenlerle olanak bulamayan kişilere, uygun koşulları sağlama ve eğitimde fırsat eşitliği yaratma “internet üzerinden eğitim” ile sağlanmıştır. Özellikle iyi bir kariyer edinmek, üst düzey yöneticilik becerilerine ulaşmak için başvurulan e-MBA programları, hiçbir sınır tanımadan kişileri hedeflerine ulaştırmaktadır. İş dünyasının değişen ve gün geçtikçe zorlaşan koşulları altında farklı olmayı başarabilen kişiler kariyer basamaklarında da güvenilir bir şekilde ilerlemektedir. Rakiplerinden daha fazla bilgiye ve beceriye sahip olacakları ortamları hazırlayan MBA programları kişilerin kendilerine yaptıkları en büyük yatırım olmaktadır..

e-MBA KAYITLARINDA KATLANAN ARTIŞ

Ülkemizin her köşesinde genişbant internet erişimi sağlamak amacıyla Türk Telekom tarafından altyapıya yapılan büyük yatırımlara paralel olarak internet kullanıcı sayısı önemli derecede artmıştır. Ülkemiz 5 milyonu aşan ADSL kullanıcısı ile abone sayısının 1 milyon ve üzerinde bulunduğu ülkeler içinde ADSL abone sayısı en hızlı artan ülke konumundadır. Bu gelişim eğitim ve öğretim alanında da farklı modellerin kullanılmasını beraberinde getirmiştir.İş hayatlarından kopmadan, zaman, mekan sınırı olmaksızın öğrenimlerine devam etmek isteyenlerin başvurduğu programlar arasında en büyük ilgiyi T.C. Maltepe Üniversitesi’nin Element Eğitim Teknolojileri çözüm ortaklığında gerçekleştirdiği e-MBA programı görmektedir Yapısal olarak, ABD, Kanada ve İngiltere gibi global ölçekli saygın modellerin örnek alınması ve teorinin doğrularıyla iş dünyasının gerçeklerinin bir araya getirilmesiyle oluşturulan e-MBA programı; katılımcıları için sürekli gelişmeyi bünyesinde barındırmaktadır. T.C. Maltepe Üniversitesi e-MBA programına başvurular geçen dönem itibariyle 3 kat artış göstermektedir. e-MBA programına bu yıl kayıt yaptıracak kişi sayısının 1.000 kişiyi aşacağı gözlemlenmektedir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.