Intel’den tarihi çeyrek

Intel'den yapılan açıklamaya göre şirket son 42 yılının en parlak dönemini geçiriyor...

14.07.2010 - 00:00 | MediaCat

Intel’den yapılan açıklamaya göre şirket son 42 yılının en parlak dönemini geçiriyor. Intel son mâli çeyrekte 10.8 milyar dolar gelir elde etti. Kârı ise 2.9 milyar dolar. Geçen yıl aynı peryotla karşılaştırıldığında işlemci devinin elde ettiği başarı aslında çok daha net görülüyor. 2009 ikinci çeyrekle karşılaştırdığımızda şirketin gelirleri yüzde 34 artmış Net kar ise şaşırtıcı bir şekilde yüzde 175 artmış.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Intel’in işlemci, diz üstü bilgisayar ve yonga satışlarından elde ettiği gelir 413 milyon dolar ve bu da yaklaşık yüzde 16’lık bir yükseliş demek.  Bu arada raporda Intel’in araştırma geliştirme çalışmalarına da toplamda 3.25 milyar dolar ayırdığını görüyoruz. Şirket yaptığı bu sermaye yatırımların büyük bir kazanç elde etmiş oldu. Intel’in bu başarılı periyotun ardında üçüncü mali çeyrekle ilgili tahmini ise 11.6 milyar dolar.

mashble.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.