Instagram’dan Clubhouse benzeri yeni özellik

Platform canlı yayın modülünü geliştiriyor.

30.04.2021 - 15:19 | Simge Şenses

Instagram Reels’ta reklam dönemi başladı

Facebook’un Clubhouse’a rakip niteliğinde bir ses temelli iletişim platformu üzerinde çalıştığı bir süredir gündemde. Fakat teknoloji devi, bünyesindeki diğer platformlarda da spontane sesli sohbetleri daha çok teşvik etmeye istekli görünüyor. Şirketten bugün gelen açıklamaya göre, Instagram kullanıcıları artık Instagram Live modülü üzerinden canlı yayın yaparken diledikleri zaman kamera ve mikrofonlarını kapatma opsiyonuna sahip olacak.

Facebook’un yayıncıların üzerindeki baskıyı azaltmak ve sohbetlerde esnekliği artırmak hedefiyle attığı bu yeni adımın, Instagram Live’da sunulan deneyimi Clubhouse’a daha çok yaklaştıracağı söyleniyor. Zira Clubhouse sohbetlerini görüntülü konuşmalara göre cazip kılan da tam olarak katılımcıların nasıl göründüklerini dert etmek zorunda olmamaları ve gün içerisinde başka işlerle ilgilenirken de sohbete dahil olmaya devam edebilmeleri.

Mart ayında platforma eklenen Live Rooms özelliğiyle Clubhouse’daki oda konsepti de platforma taşınmış, canlı yayınlardaki maksimum konuşmacı sayısı ise 4’e çıkarılmıştı.

Kaynak: TechCrunch

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.