Instagram’da gönderi zamanlama dönemi başlıyor

Yeni özellik ilk etapta işletme profillerinin kullanımına sunuluyor.

31.01.2018 - 10:59 | Sencer Uçar

Instagram'dan yeni bir satış modeli

Bilindiği üzere Instagram üzerinden gönderi zamanlaması yapabilmek mümkün değildi ve kullanıcılar gönderilerini zamanlayabilmek için HootSuite ya da Sprout Social gibi uygulamalardan yararlanmak zorundaydı. Bugün Instagram İşletme Blog’u üzerinden sosyal medya uzmanlarının ve influencer’ların uzun süredir beklediği gelişmeyi müjdeler nitelikte bir açıklama geldi. Buna göre, işletme profilleri bundan sonra Instagram paylaşımlarında zamanlama özelliğinden faydalanabilecek.

Söz konusu özellik ilk etapta işletme hesapları tarafından, sadece fotoğraf gönderileri için kullanılabilecek. HootSuite ve benzer uygulamaları daha da kullanışlı hale getirecek olan zamanlama özelliği, reklamlar için geçerli olmayacak. Bir başka önemli nokta ise zamanlama özelliğinin Instagram uygulamasında yer almayacak olması. Zamanlamalar, Instagram API’si üzerinden yapılabilecek. İşletme hesabına sahip olmayan diğer Instagram kullanıcılarının söz konusu özellikten 2019 başında yararlanması hedefleniyor.

Hootsuite CEO’su Ryan Holmes ise söz konusu gelişmeye dair değerlendirmesinde Instagram gönderilerinin zamanlanabilmesinin 16 milyon kullanıcının bir numaralı isteği olduğunu ve içerik paylaşımının bundan sonra daha güvenli ve rahat bir şekilde gerçekleştirilebileceğini belirtti.

Kaynak: The Verge

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.