Instagram’da DM üzerinden alışveriş dönemi

ABD'deki Instagram kullanıcıları artık alışverişlerini DM aracılığıyla tamamlayabilecek.

19.07.2022 - 16:27 | Simge Şenses

Instagram'da DM üzerinden alışveriş dönemi

Instagram, uygulama içi alışverişi kolaylaştıracak yeni bir adım attı. Meta CEO’su Mark Zuckerberg, alışverişleri DM (direkt mesaj) aracılığıyla tamamlamayı mümkün kılan yeni ödeme özelliğini kendi hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Yeni özellik doğrultusunda, ABD’deki Instagram kullanıcıları iletişime geçtikleri küçük ve orta ölçekli işletmelerin ürünleri için Meta Pay aracılığıyla DM sayfasından ayrılmadan ödeme yapabilecek. Her hafta 1 milyar civarında kullanıcının Meta çatısı altındaki uygulamalar üzerinden satış yapan işletmelerle etkileşime geçtiği düşünüldüğünde, yeni özelliğin alışveriş süreçlerini hızlandırması kaçınılmaz görünüyor.

Paylaşılan ekran görüntülerine göre, taraflar ürünün satışı konusunda anlaşmaya vardıktan sonra satıcı alıcıya ödeme talebi gönderecek. Alıcı talebi onayladığında ise işlem tamamlanmış olacak.

Instagram'da DM üzerinden alışveriş dönemi

Meta’nın ödeme sistemi Meta Pay, kullanıcılarına Facebook, Messenger, Instagram ve WhatsApp üzerinden alışveriş, para transferi ve bağış yapmanın kolay ve güvenli bir yolunu sunmayı amaçlıyor. Şimdilik sadece ABD’de kullanıma açık olan sistemin ilerleyen dönemde dünyaya açılması bekleniyor.

Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.