MediaCat

Instagram’a atlanamayan reklamlar geliyor

Meta, Instagram için “ad breaks” (reklam arası) özelliğini test ettiğini doğruladı.

Meta, bazı Instagram kullanıcıların akış sayfalarında atlanamayan reklamlarla karşılaştığını gösteren ekran görüntülerinin sosyal medyada dolaşmaya başlamasının ardından, “ad breaks” (reklam arası) özelliğini test ettiğini doğruladı.

Platforma eklenmesi gündemde olan reklam araları, kullanıcıların, karşılarına çıkan reklamın 3 ila 5 saniyesini izleyene kadar uygulama içerisinde daha fazla içeriğe göz atmasına engel olacak. Reklamın kalan süresine ilişkin bilgi, ekranda beliren sayaç ikonuyla paylaşılacak.

Hikâyeler ve Reels gibi içerik formatlarının popülaritesinin artmasıyla bir fotoğraf paylaşım uygulamasından video paylaşım ağına dönüşen Instagram’ın yolculuğunun bir noktasında odağını reklam gelirlerini artırmaya çevirmesi bekleniyordu. Öte yandan, reklam araları henüz uygulamaya geçmeden dahi platform kullanıcılarının tepkisine yol açtı.

Potansiyel yeni özelliğin kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyeceği aşikâr. Instagram’ın, akış deneyimlerinin reklamlarla bölünmesini istemeyenler için YouTube’dakine benzer bir Premium abonelik modeli sunması da olasılık dahilinde.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.