Instagram çöktüğünde uyaracak

Sosyal medya devi büyük teknik sorunlar yaşadığında kullanıcıları bilgilendirmeyi hedefliyor.

12.10.2021 - 12:57 | Sencer Uçar

Instagram çöktüğünde uyaracak

Geçtiğimiz hafta başında diğer Facebook uygulamalarıyla birlikte dünya genelinde saatlerce hizmet veremeyen Instagram, kullanıcılarını büyük teknik sorunlar sırasında uyarabileceği bir özellik üzerinde çalışıyor. İlk aşamada birkaç ay boyunca ABD’de test edilecek olan uyarı özelliği, faydalı olması halinde diğer ülkelerde de kullanılacak.

Instagram kullanıcıları, büyük çaplı bir teknik sorun söz konusu olduğunda Instagram hesaplarının Hareketler kısmında bir bildirimle karşılaşacak ve sorunun ne olduğunu başka kaynaklardan araştırmaktan ziyade direkt olarak Instagram tarafından bilgilendirilecek.

Instagram’ın duyurusunu gerçekleştirdiği bir diğer yenilik ise Hesap Durumu aracı. Kullanıcılar, paylaşımları uygunsuz olduğu gerekçesiyle şikâyet edildiğinde bildirim alacak. Instagram’ın hedefi, hesapları kapatılma riskiyle karşı karşıya olduğunda kullanıcıların durum hakkında bilgi sahibi olmalarını kolaylaştırmak.

Kaynak: The Verge

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.