İnsan maymuna karşı

Belçikalı radyo kanalından ilginç deney.

28.08.2014 - 14:08 | Ali Kuru

Belçikalı radyo kanalından ilginç deney: İnsan maymuna karşı

1 Eylül’de başlayacak okul sezonu için özel bir yayın dizisi hazırlığı yapan Belçikalı radyo kanalı Radio 1; kalemler, çantalar ve diğer okul gereçleri için başlatılan reklam bombardımanına inat, ülkenin eğitim sistemini sorgulayan bir kampanya başlattı.

Kampanyanın reklam filmi için hazırlanan düzenekte katılımcılardan dar, uzun ve şeffaf bir boru içerisine yerleştirilen bir yer fıstığını çıkarmaları isteniyor. Masayı ya da boruyu hareket ettirme şansı olmayan katılımcılar tam başarısızlıklarını kabul edip çekilmeyi düşündüklerinde ise kendilerine bir maymunun aynı düzenekle nasıl başa çıktığını gösteren bir video izlettiriliyor. Şaşkına dönen kullanıcılar hemen arkalarındaki küçük masada yer alan şişeyi fark ettiklerinde ise suyun kaldırma gücü gibi temel bir bilginin neden o ana kadar akıllarına gelmediği düşüncesi ile baş başa kalıyor.

Eylül ayının ilk haftası boyunca ülkenin farklı okullarından canlı yayın yapmaya hazırlanan Radio 1, kampanyası ile tüm çevreleri tartışmaya katılmaya çağırıyor. Kanal yayın dizisiyle, “okulda gerçekten doğru şeyleri mi öğreniyoruz?” sorusunun yanıtını arıyor.

Künye:

Reklamveren: Radio 1, Belçika
Reklam Ajansı: Mortierbrigade, Brüksel, Belçika
Kreatif Direktörler: Jens Mortier, Joost Berends ve Philippe De Ceuster
Kreatif Ekip: Kwint De Meyer ve Willem De Wachter
Stratejik Direktör: Vincent D’Halluin
Ajans Prodükterleri: Charlotte Coddens, Nathalie Blomme
Prodüksiyon Şirketi: Caviar
TV Prodüktörü: Audrey Dierckx
Yönetmen: Tom Willems

Kaynak: Advertolog

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.