İnşaat sektörüne güven arttı

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı 2012 yılı Ocak ayı sektörel güven endeksi raporu sonuçlarına göre inşaat sektörüne güven yüzde 8.1 arttı.

26.01.2012 - 00:00 | MediaCat

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı 2012 yılı Ocak ayı sektörel güven endeksi raporu sonuçlarına göre inşaat sektörüne güven yüzde 8.1 arttı. 

TÜİK’in verileri üzerine Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Dumankaya konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada Türkiye ekonomisinin lokomotifi inşaat sektörünü geliştirmek için hep daha fazla çalıştıklarını ve halkın da buna karşılık olarak yanıt verdiğine  dikkat çekti.

Konu ile ilgili açıklama yapan Uğur Dumankaya “TÜİK’in yaptığı araştırma sonuçlarında görüyoruz ki, bir önceki aya göre İnşaat Sektörü Güven Endeksi yüzde 8,1 oranında artarken, Perakende Ticaret Sektörü Güven Endeksi yüzde 0,6 artış meydana gelmiş, Hizmet Sektörü Güven Endeksi ise yüzde 0,5 oranında azalmıştır. Bu da inşaat sektörünün halkımızın en çok inandığı ve aynı zamanda hassas bir sektör olduğunu ortaya koyuyor. 

Bu sonuçlara bakarak şunu söyleyebiliriz ki, ekonominin gelişmesinde büyük bir etkisi olan inşaat sektörü özelinde alınacak kararlar, yapılacak çalışmalar, hem sektörün hem de ülkemizin önünü açacaktır.

Biz Dumankaya olarak halkımızın güvenine layık olmaya ve 49 yıllık tecrübemiz ve güvenilir yapımız ile kendilerine her zaman daha iyisini  sunmak için çalışıyoruz ” dedi.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.