Innova, yazılım dünyasındaki liderliğini sürdürüyor

Türkiye bilişim sektörünün en başarılı firmalarının açıklandığı Bilişim 500 araştırmasının...

02.07.2008 - 16:42 | MediaCat

Türkiye bilişim sektörünün en başarılı firmalarının açıklandığı Bilişim 500 araştırmasının sonucunda Innova, yazılım alanında “Çeşitli İş Uygulamaları” kategorisinde birinci oldu.

İnterpromedya tarafından, Türkiye bilişim sektöründe faaliyet gösteren firmaların 2007 yılı net satış gelirleri baz alınarak yapılan ‘Bilişim 500 Araştırması’nın sonuçları açıklandı. Araştırma sonucuna göre bu yıl da Innova Bilişim Çözümleri Çeşitli İş Uygulamaları kategorisinde en yüksek satış gelirini elde ederek birinci oldu.

2007 yılında elde ettiği 17.1 milyon YTL’lik satış geliriyle lider pozisyonunu devam ettiren Innova Bilişim Çözümleri, 240 kişilik profesyonel teknik kadrosuyla yerli ve yabancı birçok dev firmaya yenilikçi teknoloji çözümleri sunuyor.

Innova Bilişim Çözümleri Genel Müdürü Aydın Ersöz, Bilişim 500 sonuçlarının açıklanmasının ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Liderliğimizi bu yıl da devam ettiriyor olmaktan dolayı çok mutluyuz. Her geçen gün büyüyen ekibimiz ve Türk Telekom’la birleşme sayesinde elde ettiğimiz sinerji ile telekom, finans, kamu üretim ve hizmet sektörlerinde imza attığımız başarılı projelere yenilerini de ekleyeceğiz. Bundan sonraki hedefimiz Innova’nın Türkiye’de elde ettiği saygın ve güvenilir iş ortağı imajını yurtdışına da taşımak olacak.”

Yazılım sektörü, yüzde 43,2’lik büyüme oranıyla sektörün önünde

Bilişim 500 araştırmasının sonucunda ortaya çıkan diğer verilere göre; Türkiye bilişim pazarının geçen yıla oranla yüzde 23,1 büyüdüğü gözlenirken, pazarın 26 milyar dolara yaklaştığı tespit edildi. Türkiye’deki bilişim sektörünün en önemli pazarlarının başında gelen yazılım, 2006’dan 2007’ye yüzde 43,2’lik büyüme göstererek sektörün toplam büyümesini üstünde bir performans sergiledi. Türkiye’nin bilişim ihracatında büyük söz sahibi olan ve 2007’de 1.3 milyar dolara ulaşan yazılım pazarında Innova’nın da faaliyet gösterdiği kurumsal kaynak planlaması uygulamaları, sektörel yazılımlar ve mobil uygulamalar büyümenin önemli kalemleri arasında yer aldı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.