Indesit Company Türkiye’de atama

Türkiye’de pazar payını yüzde 15’e çıkarmayı hedefleyen Indesit Company, Türkiye yapılanmasını...

22.12.2010 - 00:00 | MediaCat

Türkiye’de pazar payını yüzde 15’e çıkarmayı hedefleyen Indesit Company, Türkiye yapılanmasını güçlendiriyor. 2006 yılından beri Indesit Grubu’nun Global İnsan Kaynakları Direktörlüğünü yapan Neriman Ülsever, Indesit Türkiye’nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı.  

Türkiye pazarında hızla büyüyen ve 2010 yılı ikinci yarısı itibariyle yüzde 9’a ulaşan pazar payını yüzde 15’e çıkarmayı hedefleyen, yüzde 80’i ihracat edilen Manisa Soğutucu fabrikasında 1.3 Milyon adet üretim yapan ve ülkede 1.600 kişi istihdam eden Indesit Company, yeni bir kurumsal yapılanmaya gidiyor. 2006 yılından beri Indesit Grubu’nun Global İnsan Kaynakları Direktörlüğünü yapan Neriman Ülsever, Indesit Company Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı. Bu görevinde; Indesit Türkiye’nin kurumsal ilişkilerinin yürütülmesi, uluslarararası, Grup ve ülke standartlarına uygun kurumsal uyumluluk ve denetim normlarının izlenmesi ve Türkiye ekibinin hedeflerine ulaşması konusunda onlara destek vermekten sorumlu olacak. Neriman Ülsever, 1 Ocak 2011’de devralacağı yeni görevinde direkt olarak Indesit Company CEO’su Marco Milani’ye bağlı çalışacak.

Indesit Company’nin Türkiye pazarına girdiği 1994 yılından beri grupta ve uluslararası platformda önemli görevler üstlenen Neriman Ülsever, 1999 – 2002 yılları arasında Lugano, İsviçre’de Doğu Avrupa ve Uluslararası Pazarlar İK Direktörlüğü, 2002-2004 yılları arasında Paris, Fransa’da Batı Avrupa Pazarları İK Direktörlüğü, 2004-2006 yılları arasında Milano, İtalya’da tüm ticari örgütten sorumlu İK Direktörlüğü görevlerini takiben, 2006 yılında Indesit Grubu Global İnsan Kaynakları Direktörü olarak atandı. Neriman Ülsever, Indesit Company tarihinde Grubun İcra Kurulu üyeliğine getirilen ilk kadın yöneticidir.1996 yılından bugüne Indesit Türkiye’nin Yönetim Kurulu Üyesi olan, Neriman Ülsever, bu yeni görevi ile de bir ilki daha gerçekleştirecek ve grup içinde atanan ilk kadın yönetim kurulu başkanı olacak.

Boğaziçi Üniversitesi(’75) mezunu ve evli olan Neriman Ülsever; bu göreve, Indesit Grubu içindeki 16 yıllık deneyimi, stratejik yönetim tecrübesi, uluslararası ve Indesit için çok önemli bir pazar olan Türkiye bilgisi nedenleriyle atandı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.