İlyada İletişim, EVİP Yarışması’nı kazandı

Elektrik İşleri Etüd İdaresi (EİE) enerji verimliliği konusunda harekete geçti ve Türkiye’nin Enerji Verimliliği İletişim Planı’nın (EVİP) hazırlanması için bir yarışma düzenledi.

27.09.2011 - 00:00 | MediaCat

Elektrik İşleri Etüd İdaresi (EİE) enerji verimliliği konusunda harekete geçti ve Türkiye’nin Enerji Verimliliği İletişim Planı’nın (EVİP) hazırlanması için bir yarışma düzenledi. Üç yıl sürecek kapsamlı bir bilinçlendirme kampanyasını içeren EVİP Yarışması’nı İlyada İletişim kazandı.

İlyada İletişim’in planladığı EVİP, genel olarak “Enerji tüketim alışkanlıklarının değiştirilmesi” ve “Daha verimli ürün, uygulama, yöntem ve sistemlerin kullanılması” ana teması üzerine kurgulandı. Bu tema ile yanlış enerji kullanım alışkanlıklarına dikkat çekilerek, enerjiyi verimli kullanma konusunda farkındalık yaratılması, duyarlılığın artırılması ve bu paralelde enerji tüketim alışkanlıklarının değiştirilmesi hedeflendi.

İletişim danışmanlığı alanında 12 yıldır faaliyet gösteren İlyada İletişim, sektörde çeşitli firma ve sivil toplum kuruluşlarına verdiği hizmetin yanı sıra Avrupa Birliği ve Dünya Bankası projelerindeki başarıları ile de tanınıyor. İlyada, daha önce de İZODER’in, “Yalıtım Yatırımdır” kampanyasını, yine EİE adına yürütülen enverIPAB (Binalarda Enerji Verimliliğine Yönelik Toplum Bilincinin Artırılması) adlı AB projesinin iletişim faaliyetlerini planlamış ve gerçekleştirmişti