MediaCat

İlk 3 ayda internet reklamlarına 5 milyar dolar

İnternetteki reklam pazarının yaklaşık yüzde 50’sini temsil eden ABD’de, bu yılın ilk 3 aylık bölümünde internet reklamlarına yaklaşık 5 milyar dolar harcandı.

İlk 3 ayda internet reklamlarına 5 milyar dolar

İnternetteki reklam pazarının, yaklaşık yüzde 50’sini temsil eden ABD’de, bu yılın ilk 3 aylık bölümünde, internet reklamlarına yaklaşık 5 milyar dolar harcandı.

İnternet reklamlarıyla ilgili çalışmalarda bulunan Interactive Advertising Bureau (IAB) ve danışmanlık şirketi PricewaterhouseCoopers tarafından yapılan araştırmada, ABD’de internet reklamlarına yılın ilk 3 ayında geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 26 daha fazla harcama yapıldığı belirtildi.

Yılın ilk 3 ayında internet reklamları için 4,9 milyar dolarlık harcama yapıldığı kaydedilen araştırmada, uzmanların bu harcamaların artacağı yönündeki görüşlerine yer verildi. İnternet kullanıcılarının internette gitgide daha fazla zaman geçirdiği belirtilen araştırmada, internetin firmalara çok fazla reklam fırsatı tanıdığı kaydedildi.

IAB’a göre, ABD’de internet reklamlarından geçen yıl 16,9 milyar dolar, 2005’te 12,5 milyar dolar ve 2004’te 9,6 milyar dolar gelir elde edildi.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.