MediaCat

IKEA’nın lambası için mutlu son

16 yıl önce bittiği zannedilen hüzünlü hikâye kaldığı yerden devam ediyor.

IKEA’nın lambası için mutlu son

IKEA’nın 16 yıl önce yayınladığı, eskidiği için sokağa atılan lambanın aslında pek de hüzünlü olmayan reklamını hatırlayanlarınız vardır. Spike Jonze’un yönettiği Crispin + Porter Bogusky imzalı reklam filmi başarısını Grand Clio ve Cannes Lions Film Büyük Ödülü gibi ödüllerle perçinlemiş; film pek çokları nezdinde modern reklamcılığın klasiklerinden biri haline gelmişti.

Yaklaşık 20 yıllık bir molanın ardından IKEA, emektar lambanın sokakta biten macerasına yazdığı mutlu sonla tekrar ekranlarda. IKEA Kanada için reklam ajansı Rethink tarafından hazırlanan ve yönetmen koltuğunda Mark Zibert’in oturduğu Lamp 2 isimli yeni reklam, hikâyeyi tam olarak ilkinin bittiği yerden devralarak, bir yandan IKEA’nın lambasına mutlu bir son hazırlarken diğer yandan aradan geçen 16 yıllık sürede tüketim alışkanlıklarının “akıllı tüketime” doğru nasıl evrildiğini gösteriyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.