IKEA’dan önce hayat nasıldı?

IKEA İspanya'dan bugünün alışkanlıklarıyla 90'larda sıkışıp kalmanın nasıl olacağını hayal eden reklam kampanyası.

07.09.2021 - 15:45 | Simge Şenses

IKEA, İspanya’daki 25’inci yıldönümünü gerçekle kurgunun buluştuğu McCann İspanya imzalı bir reklam kampanyasıyla kutluyor. Bir dönemin meşhur reality show’u Big Brother’ın formatıyla sitcom türünü harmanlayan bu kampanyayla IKEA, 1996’da ülkeye giriş yaptığı günden bu yana ev içi yaşamı nasıl dönüştürdüğünü mizahi bir şekilde aktarmayı amaçlıyor.

25 yaşından küçük altı yarışmacının tasarımı 90’lardan fırlamış gibi duran, IKEA çözümlerinden yoksun bir eve yerleştirildiği şov programında evdeki eşyalarla nasıl başa çıkacakları konusunda çaresiz kalan yarışmacıların imdadına IKEA ürünlerinden oluşan “bakım paketleri” yetişiyor.

IKEA İspanya Pazarlama ve İçgörüler Direktörü Laura Durán kampanyayla ilgili şunları söylüyor: “IKEA ilk kez reality show formatında bir kampanyaya imza attı. Amaçsa, IKEA ürünlerinin tasarımı nasıl demokratikleştirdiğini mizahi bir şekilde göstermek ve 1996’da ülkeye girişinden bu yana İspanyol evlerinde yarattığı dönüşüme dikkat çekmekti.”

McCann, şovu oluşturmak için yarışmacıları özenle seçti, özel reality show yapımcıları ve yazarlarıyla çalıştı. Prodüksiyon şirketi Landia’dan Maxi Blanco ve Big Brother’dan Santy García tarafından ortaklaşa yönetilen kampanyanın içeriği, 20’den fazla kamerayla Madrid’deki El Alamo Stüdyolarında 100 saatten fazla kayıt alınarak elde edildi.

KÜNYE

  • Reklamveren: IKEA İspanya
  • Reklam Ajansı: McCann Madrid
  • Prodüksiyon Şirketi: Landia
  • Yönetmen: Maxi Blanco, Santy García
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.