IKEA, tüketici elektroniğine el atıyor

İsveçli IKEA, Haziran ayından itibaren beş Avrupa şehrinde tüketici elektroniği alanına gireceğini açıkladı.

18.04.2012 - 00:00 | MediaCat

Dünyanın en büyük mobilya üreticisi İsveçli IKEA, Haziran ayından itibaren beş Avrupa şehrinde tüketici elektroniği alanına gireceğini açıkladı.

Firma mobilyalarına entegre edeceği ses ve görüntü sistemleriyle kullanıcıların karşısına çıkacak. IKEA yöneticilerinin yaptığı açıklamaya göre, Çinli TCL Multimedia şirketi iş birliğiyle geliştirilecek sistemlerin sonbaharda yedi Avrupa şehrinde piyasaya sürülmesi planlanıyor. Sistemlerde Ikea için özel üretilecek kablosuz ses, CD/DVD/Blu-ray oynatıcılar bulunacak. Diğer pazarlarda ise ürünün tüketicilere ulaşması 2013 yılı yaz aylarını bulacak.

Konuya ilişkin bir değerlendirme yapan Ikea yöneticilerinden Magnus Bondesson, “Bu, bizim için önemli bir adım. Bu şekilde ev elektroniği ve mobilyanızı tek bir noktadan satın alabileceksiniz” ifadesini kullanıyor. Ikea Satış Yöneticisi Tolga Öncü ise en ucuz kombinasyonun 960 dolardan satışa sunulacağını kaydetti.

Bu iş birliği IKEA’nın mobilya sektörü dışında yaptığı ilk iş birliği değil. IKEA bundan on yıl önce Whirlpool’la ve üç yıl önce de Electrolux ile iş birliği yaparak ürettiği teknolojik ürünleri de piyasaya sürmüştü.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.