IKEA’dan Hindistan’a aydınlık bir merhaba

IKEA'nın Hindistan pazarı için hazırladığı ilk kampanya yayında.

11.07.2018 - 16:05 | Arzu Nilay Kocasu

IKEA'dan Hindistan'a aydınlık bir merhaba

19 Temmuz’da Hindistan’daki ilk mağazasını açmaya hazırlanan IKEA, yeni hedef kitlesi için hazırladığı ilk reklam kampanyasını yayınladı.

Markanın Hindistan Haydarabad’daki mağazasının açılışı şerefine yayınlanan Make Everyday Brighter isimli kampanyanın IKEA’nın müşteri namzetlerine ilham vermeyi ve onları şaşırtmayı amaçladığını söyleyen IKEA Hindistan Pazarlama Müdürü Ulf Smedberg; yaptıkları her şeyin gündelik hayatı iyileştirmeye duydukları inançtan ve pazar içgörülerinden geldiğini, yeni kampanyanın bu konumlandırmadan hareketle şekillendiğini açıklıyor:

“Kreatif partnerimiz Dentsu Impact ile birlikte güçlü bir iletişim ortaya koyduğumuzu düşünüyoruz. Bu çabamızın Hindistan’daki herkes tarafından beğenilip sevileceğini umuyoruz. Kampanyada yaşam koşullarından ve cüzdanlarının ne kadar kabarık olduğundan bağımsız olarak Hindistan halkına, evleri için hesaplı çözümler üreterek, daha aydınlık bir yarın için değişimi kucaklamalarına nasıl yardımcı olacağımızı anlatıyoruz. Yaptığımız her şeyin bir yandan belirli bir bağlama otururken diğer yandan tutkulu olması ve Hindistan ile IKEA’yı eğlenceli, farklı ve hayli eşsiz bir biçimde birbirine bağlaması bizim için önem taşıyor.”

“IKEA’nın lansman kampanyası bir marka olarak IKEA’nın ne olduğunu gerçekten yansıtıyor -sade, ilintili ve içgörülü. Kampanya, evlerimize farklı bir açıdan baktığımızda ev hayatımızın nasıl daha aydınlık bir hale gelebileceği üzerine kurulu” diyen Dentsu Impact CCO’su Soumitra Karnik, Make Everyday Brighter’ı şu sözlerle anlaıyor:

“IKEA yalnızca büyük meselelerinizin çözümünde değil gündelik ihtiyaçlarınız konusunda da birbirinden farklı çözümleriyle yardım edebilir. Göreceğiniz, Hindistan’a olduğu kadar IKEA’ya da özgü olan ‘gerçek’ bir kampanya. Hepimizden ve hepimizin hayatından bahseden bu kampanya izleyicilere mutluluk aşılayacak.”

KÜNYE

  • Reklamveren: IKEA Hindistan
  • Reklam Ajansı: Dentsu Impact
Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.