İhmalkârlıkla baş başa

Orman yangınlarıyla mücadele eden Şili'de farkındalığı acı gerçeklerle artıran kampanya.

02.03.2023 - 17:19 | Sencer Uçar

İhmalkârlıkla baş başa

Orman yangınlarının yüzde 99’unun insanlar ve ihmallerden kaynaklandığı gerçeğinden hareket eden Şili, orman yangınlarıyla mücadele çağrısını yalnızca gerçek yangın görüntülerinden oluşan filmle gerçekleştiriyor.

Merkezi ve güneyi orman yangınlarına teslim olan ülkede televizyonlarda ve sosyal medyada yayına giren filmle toplumda farkındalığın artırılması hedefliyor.

Hükümet adına görev yapan pazarlama direktörü Montserrat Bauzá, “Bu gibi kampanyalar, ülkemizin güneyinde mücadele ettiğimiz yangınlar gibi felaketleri ve sorumsuz davranışları önleme konusundaki mevcut mesajımızı güçlendiriyor. Ajansların ve oradaki yeteneklerin, hayati önem taşıyan bilgileri halkımıza yaratıcı ve akılda kalıcı mesajlarla ulaştırmayı sağlayan kampanyalara ilgisini yeniden kazanmak bizim için çok önemli” derken, McCann Santiago Kreatif Direktörü Felipe Abufhele ise kampanyada klişelerin dışına çıkmayı hedeflediklerini ve acı gerçekleri ekrana getirdiklerini ifade ediyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Şili Hükümeti / Şili Ulusal Ormancılık Kurumu
  • Reklam Ajansı: McCann Santiago
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.