İhap Hulusi Görey Galerisi açılıyor

Kuruluşunun 127. yılını kutlayan Marmara Üniversitesi ile doğumunun 112. yılında grafik tasarımının öncülerinden İhap Hulusi Görey aynı çatı altında buluşuyor...

14.01.2010 - 00:00 | MediaCat

Kuruluşunun 127. yılını kutlayan Marmara Üniversitesi ile doğumunun 112. yılında grafik tasarımının öncülerinden İhap Hulusi Görey aynı çatı altında buluşuyor.

Marmara Üniversitesi Sultanahmet Rektörlük binası içindeki Cumhuriyet Müzesi’nde “İhap Hulusi Görey Galerisi” açılıyor. Galerinin açılışı, Marmara Üniversitesi’nin 127. Kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen törende gerçekleşecek. Törenin açılış konuşmasını Rektör Prof. Dr. Necla Pur yapacak.

Türkiye’nin ilk uluslararası afiş ve grafik sanatçısı İhap Hulusi Görey’in eserleri ve bu çalışmalara ilham olmuş kişisel eşyası, koleksiyoner ve iletişimci Ender Merter tarafından Marmara Üniversitesi Cumhuriyet Müzesi’ne bağışlandı.

Törende, önceki dönem rektörlerine şükran plaketleri sunulacak ve 2006-2009 döneminde profesörlük unvanı kazanan 188 öğretim üyesine beratları verilecek. “Özgün Baskı Resim Koleksiyonu’ndan” isimli sergi açılışı yapılacak.