İçecek sektörü ürün yerleştirmeyi sevdi

Ekranda yayınlanan programlar içinde toplam 755 defa ürün yerleştirme reklamı izlenirken, bu reklamların süresinin de 5,5 saati aştığı belirlendi.Ocak ayından bugüne toplam 235 kez ürün yerleştirme reklamı yayınlanan içecek sektöründe ilk sırada Beypazarı ve Kınık maden suyu markaları bulunuyor.

22.02.2012 - 00:00 | MediaCat

Dünyadaki reklam sektörünün son trendi olan “ürün yerleştirme”, ülkemizde de ekranlarda hızla yer alamaya devam ediyor. Reklam takibi konusunda hizmet veren Nar Ajans’ın, yılbaşından bu yana televizyonda yayınlanan ürün yerleştirme reklamlarını incelediği araştırmaya göre; ekranda yayınlanan programlar içinde toplam 755 defa ürün yerleştirme reklamı izlenirken, bu reklamların süresinin de 5,5 saati aştığı belirlendi.

Gelişen reklam sektörünün bir sonucu olarak ortaya çıkan ürün yerleştirme reklamlarını, 17 farklı sektörden seksene yakın markanın tercih ettiğinin ortaya çıktığı Nar Ajans araştırmasında, en çok ürün yerleştirme raklamını içecek sektörünün verdiği tespit edildi. Ocak ayından bugüne toplam 235 kez ürün yerleştirme reklamı yayınlanan içecek sektöründe ilk sırada Beypazarı ve Kınık maden suyu markaları bulunuyor.

Nar Ajans tarafından geliştirilen özel yazılım sistemi ile takip edilen ürün yerleştirme reklamlarında ikinci sırada iletişim sektörü yer alıyor. 1 Ocak’tan bu yana toplam 93 defa ürün yerleştirme reklamı yayınlanan iletişim sektöründe Turkcell ve Vodafone başı çekiyor. Mobilya, ev tekstili ve eşyası söktürünün toplam 90 ürün yerleştirme reklamı ile üçüncü sırayı aldığı aynı araştırmada, gıda sektörü 66 kez, otomotiv sektörü de 56 kez ürün yerleştirme reklamı vererek üst sıralarda yer aldı.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.