MediaCat

IBM’den iki önemli girişim

IBM, Endpoint Manager yazılımını duyurdu. Buna ek olarak, Worklight Mobil Yazılım şirketini satın alarak portföyünü güçlendirdi.

IBM’den iki önemli girişim

IBM, şirket bilgisayarlarını ve sunucularını yönetmesinin yanı sıra IBM, iş hayatında kullanımı giderek artan akıllı telefonları ve tablet bilgisayarları daha iyi ve daha güvenli yönetmelerine yardımcı olacak yeni yazılımını tanıttı.

IBM’in müşterilerine sunduğu kurumsal mobil çözümleri daha da ileri taşıyan ikinci duyurusu ise İsrail merkezli, akıllı telefonlar ve tablet için mobil yazılımlar sağlayan Worklight Mobil Yazılım şirketini satın alması oldu.

Yeni IBM Endpoint Manager yazılımı kuruluşların bu büyüyen mobil iş gücünü desteklemelerine ve korumalarına yardımcı oluyor. IBM yazılımını kullanarak şirketler, tek bir çözüm ile dizüstü ve masaüstü bilgisayarların ve sunucuların yanı sıra akıllı telefonların ve tablet bilgisayarların güvenliğini sağlayabiliyor ve yönetebiliyorlar. Yazılım, Apple iOS, Google Android, Nokia Symbian ve Microsoft Windows Mobile işletim sistemleri ile Windows Phone ile çalışıyor. Birkaç saatte kurulabilen yazılımın, kuralları uzaktan belirleme, olası veri benzerliklerini tanımlama ve aygıtlar çalındığı ya da kaybolduğunda aygıttaki verileri silme gibi özellikleri bulunuyor. Endpoint Manager yazılımı aynı zamanda şifreleme ve Sanal Özel Ağ ayarlarını yapılandırmaya ve uygulamaya koymaya da yardımcı oluyor.

Bu alandaki ikinci girişimi olarak, Worklight Mobil Yazılım şirketini satın alan IBM portföyüne değer kattı. Satın alma ile IBM, müşterilerine mobil uygulamaların çeşitli cihazlara dağıtımını hızlandırmaya yardımcı olan açık platform sunmayı ve akıllı telefonların ve tabletleri kurumların BT sistemlerine güvenle bağlanmasını sağlamayı hedefliyor. Şirketlerin tüketicileri için yeni nesil uygulamalar sunmalarının yolunu açacak olan bu girişimle örneğin, bir banka, müşterilerine hangi platformu kullandıklarından bağımsız olarak, tek bir uygulama ile emniyetli bir şekilde faturalarını ödeyebilme ve yatırımlarını yönetebilme imkanı tanıyor.

 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.