IBM, şirketleri geleceğe taşıyacak fikirleri arıyor

IBM'in internet üzerinden gerçekleştirdiği beyin fırtınası toplantısı Innovation Jam 2008...

26.09.2008 - 14:47 | MediaCat

IBM’in internet üzerinden gerçekleştirdiği beyin fırtınası toplantısı Innovation Jam 2008, 5-8 Ekim tarihleri arasındaki 72 saatlik sürede gerçekleştirilecek. İş dünyasının küresel liderleri, düşünce liderleri ve rol modellerinin katılacağı etkinlikte, “Günümüzün işletmeleri nasıl geleceğin işletmesi haline gelecek?” sorusunun yanıtı aranacak.

Günümüzde ekonomileri ve toplumları şekillendiren küreselleşme, yeni teknolojilerin ortaya çıkması, müşterilerin bilgilerinin ve taleplerinin artması sonucunu doğuruyor. İşletmeler, değişikliklerle baş etmeye çalışırken, cesur ve radikal adımlar atamıyor. Ancak, müşterileri için kalıcı değerler yaratabilmek, hızla büyüyen pazarda rekabetçi konumunu koruyabilmek için, daha hızlı çalışarak işe yarar fikirler bulmak zorundalar. Bu görüşten yola çıkan IBM, 2006’da başlattığı küresel diyalog aracılığı ile, yaratıcı fikirlerin ortaya çıkarılması için bir kez daha işbirliğine davet ediyor.

IBM, ilki 2006 yılında gerçekleştirilen InnovationJam sonucunda, 150.000 kişinin katılımıyla ortaya çıkarılan 46.000 iş fikrinden 10 tanesini seçip, bu fikirlere 100 milyon dolar yatırım yapmıştı. IBM’in Yönetim Kurulu Başkanı Samuel Palmisano, 2006 yılında gerçekleştirilen çalışma için, “İşbirliğine dayalı inovasyon modeli, çalışanların, iş ortaklarının ve müşterilerin yaratıcılıklarına güven esasına dayanıyor. Bilgi birikimimizi binlerce kişiyle paylaşmamız, toplum ve iş dünyası için daha faydalı fikirler çıkarmamızı sağladı.” demişti.

InnovationJam 2008, daha büyük çapta işbirliği, inovasyon, sosyal bağlantılar ve değişikliklere yanıt verebilirlik vizyonlarının nasıl gerçeğe dönüştürülebileceğini bulmaya yardımcı olacak. Dünyanın birçok yerinden 1.100 CEO’nun katıldığı 2008 Küresel CEO Araştırması’nın sonuçlarından yola çıkan InnovationJam 2008’de, “Köklü Değişim”, “Yeni Küresel İşletme”, “Dünya ve İnsanlar”, “Katılımcı Müşteriler” konuları çerçevesinde fikir alışverişinde bulunulacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.