MediaCat

IAB’nin hedefi ‘dijital Türkiye markası’ yaratmak

IAB Türkiye Başkanı Ahmet Pura, Web 3.0 İstanbul Konferansı’nda yaptığı konuşmada IAB Türkiye’nin hedefini, ‘dijital Türkiye markası’ yaratmak olduğunu belirtti.

IAB’nin hedefi ‘dijital Türkiye markası’ yaratmak

IAB Türkiye (Interactive Advertisement Bureau) Başkanı Ahmet Pura, Web 3.0 İstanbul Konferansı’nda yaptığı konuşmada IAB Türkiye’nin hedefini, ‘dijital Türkiye markası’ yaratmak olduğunu belirtti.
 
Pura, IAB Türkiye’nin bulunduğu sektörün özel bir adı olmadığını  belirtirken, dijital pazarlama iletişimi söyleminin sektörü en iyi şekilde ifade ettiğini söyledi.

Web 3.0 İstanbul Konferansı’na konuşmacı olarak katılan IAB Türkiye Başkanı Ahmet Pura,  ‘Neden buradayız?’ sorusuyla başladığı konuşmasında, konferansın yapılma nedenini, Türkiye’de İnternetin önemi olarak özetledi.

Konuşmasında, İnternet nüfusunun 32 milyona ulaştığına, İnternet’i kullanan gençlerin  yüzde 50’sinin 25 yaş üstünde olduğuna, İnternet’e girenlerin yüzde 43’ünün gazeteleri artık İnternet’ten takip ettiğine ve Türkiye’de 4.7 milyon  ‘e-shopper’ olduğuna dikkat çekti.

Ahmet Pura  sektör tanımlaması için, dijitalden İnternet’e, online’dan interaktife pek çok isim kullanıldığını, ancak en doğru tanımın ‘dijital pazarlama iletişimi’ olduğunu vurguladı. Dijital pazarlama iletişimi tanımının içinde ise, ‘doğrudan, çok boyutlu, interaktif, ölçülebilir, hesap verebilir’ kavramlarının bulunduğunu  da belirtti.

Konferansta başkanı olduğu IAB Türkiye’nin hedeflerine değinen Pura, orta vadeli hedefini Türkiye’yi dijital merkeze dönüştürmek ve dijital Türkiye markasını yaratmak olduğu söyledi. Buna bağlı olarak öncelikle Mixx Awards Türkiye’nin bölgesel bir yarışma haline getirileceğini, yerli yazılım sanayisinin gelişimine destek verileceğini, diğer IAB’lerle ortak insani kaynağı değişim programlarının başlatılacağını belirtti.

Ayrıca Pura, KOBİ’lere yönelik e-ihracat eğitim programlarının oluşturulacağını, ihracat potansiyeli olan dijital yatırımlara devlet desteği aranacağı bilgisini paylaştı.
 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.