IAB dernekleşme kararı aldı

Dijital endüstride reklam ve pazarlama alanlarında düzenleme yapmak üzere 2007’de platform olarak kurulan IAB, Türkiye Genel Kurulu’nda dernekleşme kararı aldı

13.05.2011 - 00:00 | MediaCat

Dijital endüstride reklam ve pazarlama alanlarında düzenleme yapmak üzere 2007’de platform olarak kurulan IAB, Türkiye Genel Kurulu’nda dernekleşme kararı aldı. IAB Türkiye Başkanı Ahmet Pura, “Dernek olarak Türkiye’de dijital endüstrinin dünya standartlarında geliştirilmesini hedeflediklerini” söyledi.

IAB Türkiye’nin dün yapılan Genel Kurulu’nun açılışında bir konuşma yapan Pura, sürece tüm sektörün katkı vermesi gerektiğini belirtirken, IAB’nin sektörün tüm taraflarını kapsayan bir örgüt olarak güçleneceğini ve etki alanını genişleteceğini vurguladı.

Meslek örgütlerinin rekabetçi bir yaklaşımla değil, ortak endüstri çıkarlarına odaklanarak yönetilmesinin hayati önem taşıdığına dikkat çeken Ahmet Pura, IAB Türkiye’nin bundan sonra da farklı nitelikteki ve ölçekteki kuruluşları kavrayan bir anlayışla yönetileceğini dile getirdi.

Aynı zamanda Reklamverenler Derneği Başkanlığı’nı da yürüten Pura’nın aktardığı çalışma takvimine göre, dernekleşme işlemleri Ağustos sonuna kadar tamamlanacak ve IAB Türkiye sonbahara daha güçlü bir yapıyla girecek.

Toplantının son bölümünde söz alan Reklamcılar Derneği Başkanı Aytül Özkan, “Dernek olarak tüm sürece destek vereceklerini, IAB’nin bugüne kadar gerçekleştirdiği değerli işlere yenilerinin ekleneceğine inandığını” dile getirdi. İletişimin nitelik değiştirdiği, teknolojinin yaşamın her alanına hakim olduğu yeni dünyaya uyum sağlamanın önemine değinen Özkan, IAB Türkiye’nin kuruluşu itibarıyla başkanlığını üstlenen Levent Erden’e de teşekkür etti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.