Hüseyin Çağlayan İstanbul Modern’de!

Hüseyin Çağlayan'ın Türkiye'deki en kapsamlı sergisi, 15 Temmuz'da İstanbul Modern'de açılacak...

14.07.2010 - 00:00 | MediaCat

Hüseyin Çağlayan’ın Türkiye’deki en kapsamlı sergisi, 15 Temmuz’da İstanbul Modern’de açılacak. Donna Loveday’ın küratörlüğündeki sergi, İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birliklerinin (İTKİB) organizasyonu ve İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansının katkılarıyla İstanbul Fashion Week 2010, İstanbul Moda Akademisi (IMA) ve Design Museum iş birliğiyle gerçekleşecek.

İngiltere’de iki kez "Yılın Tasarımcısı" seçilen Hüseyin Çağlayan, günümüzde moda alanında çalışan en ilerici isimlerden biri olarak tanınıyor.

Sanatçı, çalışmalarının ardında yatan fikirler ile ilk bakışta modayla ilişkilendirilemeyen antropoloji, tarih, bilim, felsefe ve teknoloji gibi disiplinler arasında geçişler yapıyor.
Sergide, moda koleksiyonlarının yanı sıra enstalasyonlar yapan, kısa filmler yöneten ve sahne performansları için kostümler tasarlayan Çağlayan’ın 1994-2009 yılları arasında ürettiği moda koleksiyonları, sanat ve film projeleri bir araya gelecek.

Sergilenen çalışmalar Çağlayan’ın yaratıcı yaklaşımını, esin kaynaklarını ve genetik, teknolojik ilerleme, yer değiştirme, göçmenlik ve kültürel kimlik gibi alanlardaki fikirlerini ortaya koyacak.
Sergi, 24 Ekim’e kadar görülebilecek.

cnnturk.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.